אהוד ברק
אהוד ברקצילום: פלאש 90

חברת "אהוד ברק בע"מ" הודיעה באופן רישמי ביום חמישי שעבר על פירוקה מרצון, זאת באמצעות פרסום ב"רשומות" עליו חתום מפרק החברה, רו"ח יוני קפלן, כך מדווח העיתון הארץ.

על פי ההודעה, ההחלטה על פירוק החברה התקבלה באסיפה כללית שלא מן המניין אשר נערכה ב-13 באוגוסט, ובה הוחלט גם למנות את קפלן למפרק החברה.

כל נושה שיש לו תביעת חוב נגד החברה מוזמן לעשות זאת בתוך 21 יום מיום פרסום הודעת הפירוק, תביעות מאוחרות יותר לא ייענו.

נציין כי כבר בחודש ינואר דיווח העיתון "כלכליסט", כי ברק החליט לפעול בהתאם להמלצתו של מבקר המדינה, ולבצע פירוק מרצון של שתי חברות הייעוץ אותן הקים לפני שהתמנה לשר ביטחון.

המדובר הוא בשתי חברות ייעוץ - "אהוד ברק בע"מ", שהיתה בבעלותו המלאה, ואלומה ייעוץ אסטרטגי, שהיתה בבעלותו החלקית (50%), אשר מניותיהן הועברו שלושה ימים לפני שמונה לשר הביטחון, בשנת 2007, לידי בנותיו של ברק בחלקים שווים.

שתי החברות רשמו הכנסות של מיליוני שקלים לאחר שברק התמנה לתפקיד, הכנסות שברק טען כי התקבלו תמורת שירותים שניתנו לפני שהתמנה לשר הביטחון.

בדו"ח שפרסם המבקר במחצית 2011 הוא מתח ביקורת חריפה על ברק וקבע כי התנהל בעניין החברות באופן שאינו תואם את הנורמות הציבוריות המצופות משר, וכי הנתונים שמסר לא איפשרו לבדוק אם אכן החברות הפסיקו לפעול ב- 2007 כפי שטען ברק.