הצלחה לניסויי הפצצה חודרת הבונקרים

בבואינג השלימו בהצלחה הניסויים בפצצה חודרת בונקרים בעלת טווח דאייה של למעלה מ-40 מייל, שתימסר לצבא אוסטרליה בתחילת 2015.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ז באלול תשע"ב

פצצת ה-JDAM המכונפת של בואינג, בעלת טווח דאייה של למעלה מ-40 מייל – פי שלושה מהטווח הנוכחי – עברה סדרת ניסויים מוצלחת, כך דיווחה בואינג בסוף השבוע האחרון.

הפצצה חודרת הבונקרים שפותחה על ידי בואינג בשיתוף עם אוסטרליה, הינה פצצה מתקדמת במשקל 500 פאונד, והיא בעלת מערכת כנפונים מודולרית המאפשרת פתיחה בזמן טיסה, וכן נשיאת ציוד נוסף כדוגמת חיישני לייזר.

ערכות ה-JDAM-ER המכונפות ייוצרו באוסטרליה ויימסרו לחיל האוויר האוסטרלי בתחילת 2015.

דבי ראב, סגנית נשיא ומנכ"לית חטיבת הטילים והמל"טים בבואינג: "עבדנו בשיתוף פעולה הדוק עם אוסטרליה על מנת לפתח את הטכנולוגיה המתקדמת, היעילה והחסכונית ביותר לשדרוג יכולות ה-JDAM, ולתת לאוסטרליה מענה מבצעי לדרישות ההולכות וגוברות של שדה הקרב המודרני".

שר הביטחון האוסטרלי, ג'ייסון קלייר, הוסיף כי הודות ליכולות החדשות, יוכל חיל האוויר האוסטרלי לתקוף מטרות הרחק מטווח האויב, וכן לתקוף מטרות רבות יותר במספר קטן יותר של גיחות.

בבואינג מציינים כי ערכות ה-JDAM המודולריות מאפשרות יעילות וחסכון בעלויות בכך שהן ניתנות להתאמה לצרכי הלקוח תוך יכולת נשיאה של ציוד מתקדם, כגון חיישני לייזר, יכולות הגנה מפני שיבוש GPS ומכ"מ המיועד לכל תנאי מזג האוויר.

עד כה ייצרה בואינג למעלה מ-238,000 ערכות JDAM, מתחילת תהליך הייצור שהחל ב-1998. ערכות ה-JDAM משרתות 26 צבאות בעולם.