החורף הקר והגשום הביא ליבול שיא של תפוחים בשטחי הגליל ורמת הגולן ועלייה באיכות הפרי. השנה צפוי להיקטף בישראל יבול של 120 אלף טון תפוחים, לעומת 115 אלף טון בשנה שעברה, המיועדים לצריכה בשוק המקומי. לקראת ראש השנה עולה משמעותית צריכת התפוחים בשוק הישראלי ובחודש בו חלים החגים נמכרים בישראל  15,000 טון תפוחים, לעומת 10,000 טון בממוצע בשאר חודשי השנה. הישראלי צורך כ- 22 עד 24 ק"ג תפוח לשנה לנפש.

מטעי התפוח בארץ משתרעים על שטח של כ- 42 אלף דונמים, כאשר 95% מיבול התפוחים בארץ גדלים בהרי הגליל והגולן בגבהים של לפחות 600 מטר, משום שתפוח הינו פרי שאוהב קור. ערך התוצר השנתי של שוק התפוחים בישראל עומד על כ- 700 מיליון שקלים בשנה.

בנוסף, מידי שנה מיובאים לישראל כ- 7,000 טון תפוחים מאירופה וארה"ב, אך איכותם נחשבת לנמוכה מזו של הפרי הישראלי. בשבע השנים האחרונות יוצאו מידי שנה 5,000-12,000 טון תפוחים ישראלים לסוריה בתיווך מגדלי התפוחים הדרוזים ברמת הגולן, אך לאור המצב בסוריה עדיין לא ברור האם ייצוא זה ימשך גם השנה.

הייצור השנתי העולמי של תפוחים נע סביב 50-60 מיליון טונות. המדינות העיקריות המגדלות תפוחים הן סין, עם כ- 25-30 מיליון טונות לשנה, מדינות אירופה עם כ- 10 מיליון טונות לשנה וארצות הברית המגדלת כ- 5 מיליון טונות תפוחים בשנה.  

עמוס לוין, סמנכ"ל לפיתוח החקלאות בחברה לפיתוח הגליל ויו"ר שולחן התפוח במועצת הצמחים, מוסר כי עונת קטיף התפוחים מצטיינת ביבול רב ובאיכות פרי מעולה "החורף הקר והגשום הביא ליכולות גידול של תפוחים גדולים, צבעוניים ואיכותיים במיוחד." בימים אלה, ערב ראש השנה תשע"ג, ניתן להתגאות בהישגי המחקר והפיתוח בגידול התפוח בהרי הגליל והגולן. כולי תקווה, כי שפע הפרי יביא עמו גם מחיר נוח לצרכן" אומר לוין.

עוד מוסר לוין, כי ב- 15 שנים האחרונות גדל יבול התפוחים מ- 80 אלף טון לכ- 120 אלף טון. "המשמעות של גידול יבול התפוחים באה לידי ביטוי בהתמקצעות והתארגנות משופרת בתחום גידול הפרי במטע תוך דגש על חסכון במים ואיכות הפרי" אומר לוין.

לוין מוסיף, כי ענף התפוח מספק לצרכנים בישראל לאורך כל השנה מוצר איכותי בכל המדדים, גודל פרי, צבע, מירקם, עסיסיות וחיי מדף ארוכים. התפוח אהוב על החך הישראלי ומייצב עצמו כמוצר איכותי העדיף על התפוח המיובא. הפרי נארז באריזות חדשניות התורמות לחזות שלו בחנויות ובמרכולים.

בהתאחדות החקלאים מציינים כי במסגרת החדשנות במחקר ופיתוח, שופרה איכות ועסיסיות התפוח, פותחו מודלים יישומים לחסכון במים ודישון, וחלה התפתחות מרשימה בייצור שתילים פוריים יותר. עיצוב עצים בשיטה החושפת את הפרי לשמש ומקלה על הקטיף, מסייע ליציבות ביבולים, לגודל פרי ראוי באיכות שוק מעולה ולחסכון בימי עבודה. כמו כן נמשך פיתוח נושא ההדברה הביולוגית ושימוש בטכנולוגיות חדישות הידידותית לאדם ולסביבה בשיתוף פעולה עם מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון.

גם בתחום הטיפול בפרי לאחר הקטיף נעשתה התקדמות גדולה בשנים האחרונות. מהמעבדה לאחסון פירות בשטח מפעל "גליל קירור" בקרית שמונה, בו יאוחסנו השנה כ- 17,000 טון תפוחים נמסר, כי המחקר בענף התפוח התקדם ביכולתו ובאמצעות טכנולוגיות קירור חדישות מיישמים את החידושים לטובת הצרכן הישראלי, הנהנה מתפוח עסיסי כל השנה. היכולת לספק תפוחים איכותיים לאורך כל תקופת השיווק מתאפשרת על ידי אחסנתם בקירור באוויר מבוקר, אשר מאריך את חיי המדף של הפרי ומאפשר שיווק פירות איכותיים ועסיסיים השומרים על מרקם מעולה ואיכות תזונתית לאורך כל השנה.

 

מהתאחדות החקלאים נמסר כי השנה נראה בשווקים זנים צבעוניים חדשים שהובאו מרחבי העולם כמו: "גאלה", "פינק ליידי", "ברייברן", "פוג'י", ו"גוני". זנים צבעוניים אלו הותאמו לתנאי הגידול ולמזג האוויר בישראל, בנוסף לזנים המוכרים והאהובים, "סטרקינג" הידוע גם כ"חרמון", "זהוב", "גרני-סמית" ו"יונתן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו