הרב יאיר פרנק
הרב יאיר פרנק איתי חמו

הרס היישוב מגרון מעמיד את הבאים בתור - גבעת אסף ועמונה במתח רב, אך דווקא תושבי עמונה משוכנעים שחרב הגירוש לא תונף גם על יישובם.

רבה של עמונה, הרב יאיר פרנק, אומר לערוץ 7 שהוא משוכנע שמה שהיה בגבעת האולפנה ובמגרון לא יקרה ליישובם, "במגרון היה כבר פסק דין חלוט, אצלנו המצב שונה וזו ההזדמנות של ראש הממשלה לאמץ את דו"ח אדמונד לוי ולהכשיר את הישובים כולל גבעת אסף ועמונה".

הוא הוסיף כי ועדת השרים לענייני התיישבות צריכה להנחות את הפרקליטות שמעתה ואילך התשובות צריכות להיות ציוניות ומתואמות עם הממשלה.

הרב פרנק קובע שהמאבק, גם אם נכשל במגרון, הוא אינו סוף פסוק, "המאבק על ארץ ישראל אף פעם לא נגמר, זו התמודדות רבת שנים. אנחנו מאמינים בזכותנו על ארץ ישראל, גם אם אנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד הקרוב. האמונה שלנו בארץ ישראל אינה תלויה באדם כזה או אחר".

רב היישוב עמונה קורא לכל השרים בימין לדאוג לכך שהתשובות בעמונה וגבעת אסף יהיו ראויות, "אנחנו מצפים מכל אנשי הציבור והח"כים והשרים שישימו סוף להרס הזה, ושבעמונה ייעצר מסע ההריסה. נתניהו הבטיח שעל כל בית שייהרס יבנו עשרה בתים, עכשיו אנחנו בחודש התשובה ואדם שחטא זה הזמן לחזור בתשובה".