יצהר
יצהר צילום: פלאש 90

ביממה האחרונה מוטרדים עוד ועוד תושבים בישוב יצהר שבשומרון בשיחות טלפון תמוהות שבהן  אלמונים מנסים לברר מה כתובתם המדויקת ואם הם אכן מתגוררים בישוב. תושב הישוב, הרב ריינוס, סיפר לערוץ 7 על התעלומה שמטרידה את תושבי הישוב שלו, תעלומה שהגיעה גם אליו הביתה.

הרב ריינוס מספר על שיחת הטלפון שהגיעה לביתם אמש מטלפון לא מזוהה. רעייתו השיבה ומהעבר השני ענתה טלפנית שהזדהתה כנציגת רשות הדואר המבקשת לברר אם אכן המשפחה מתגוררת בישוב כיוון שדברי דואר רבים שמיועדים אליהם חוזרים.

רעייתו של הרב ריינוס לא מיהרה לשתף פעולה עם הטלפנית שמעבר לקו וטענה שהכול בסדר ואין כל בעיה עם דברי הדואר של משפחתה. לדברי הרב ריינוס באותו רגע שרעייתו השיבה מעט שונה מכפי שציפתה הדוברת שמעבר לקו, היא החלה להסתבך ולאחר מכן ניתקה את השיחה.

מאוחר יותר התברר לבני משפחת ריינוס שהם לא לבד. עוד כ-15 משפחות בישוב "זכו" לשיחה מוזרה שכזו, בחלקן נאמר שמדובר ב'רשות הדואר' ובחלקן היה זה 'נציג של רשות השידור' שמבקש לוודא כתובות. את הבירור ערכו בתכתובת אינטרנטית פנימית של חברי הישוב. עוד ועוד גולשים דיווחו על שיחות טלפון תמוהות שהסתיימו בניתוק תמוה לא פחות.

הרב ריינוס לא מצליח לשער מה מקור השיחות, אולם להערכתו לא מדובר בבני נוער שחומדים לצון, שכן הייתה בדוברים רהיטות מקצועית שאינה מתאפיינת בהלצה מסוג זה. הרב ריינוס לוקח את מחשבותיו לאפיקים אחרים. אולי זה השב"כ, הוא מעלה השערה, אבל גם אז אין לא הסבר למניע והאינטרס שמאחורי השיחה.

על פניו נראה שהמאפיין של כלל השיחות הוא ניסיון לוודא נוכחות של בני המשפחות בישוב ואת כתובתם המדויקת. מי אמור להתעניין בפרטים הללו? לא ברור. בירור שערכנו בדואר ישראל גילה שכצפוי, לא מישהו מטעמם ביצע את שיחות הטלפון. עובדה תמוה נוספת תלויה בשעות שבה בוצעו השיחות, שעות אחר צהרים, ערב ולמחרת בבוקר (היום, יום רביעי), מרבית השיחות בוצעו בשעות שבהן מרבית המשרדים כבר סגורים. תעלומה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו