שתי הנשים וילד לישראל, הגברים יועברו למצרים

שתי נשים וילד מאריתריאה הורשו להיכנס למדינה, לאחר שהמתינו סמוך לגדר הגבול שמונה ימים. 18 האריתראים הנוספים הועברו למצרים

בן שאול , י"ט באלול תשע"ב

גדר הגבול תהפוך לבדיחה?
גדר הגבול תהפוך לבדיחה?
פלאש 90

ישראל החליטה אחר הצהריים (יום ה') לאפשר לשתי נשים וילד מאריתריאה להיכנס למדינה, זאת לאחר שהמתינו סמוך לגדר הגבול שמונה ימים. במקביל, 18 האריתראים הנוספים ששהו איתם הועברו לטיפול הרשויות במצרים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר כי "חשוב שכולם יבינו שישראל איננה עוד יעד למסתננים. אנחנו נחושים לעצור את שטף ההסתננות שהיה פה. הקמנו גדר למטרה הזאת והיא כבר הורידה ב-90 אחוז את מספר המסתננים. נגביר את הצעדים נגד מעסיקי המסתננים הבלתי חוקיים ונמשיך במאמץ בתהליך השבת המסתננים לארצות מוצאם".

מוקדם יותר היום דנו שופטי בג"ץ בעתירה שביקשה לאפשר את כניסתם של מבקשי המקלט הכלואים בגבול ישראל מצרים. אולם, השופטים הודיעו למדינה להגיש הודעת עדכון עד לדיון שיתחדש בעניין ביום ראשון.  

בעקבות הדיווחים מבית המשפט העליון כי מסתמן שיפסוק להכניס לישראל את המסתננים הנמצאים מעבר לגדר, מתריע יוזם בניית הגדר בדרום ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), כי מהיום יתפרסם במדינות אפריקה שבית המשפט העליון בישראל מורה להכניס לארץ את כל מי שמגיע לגדר. "מה טעם במיליארדי השקלים שהוציא העם בישראל לבניית הגדר אם בית המשפט העליון מאפשר לכל אפריקה להכנס לישראל באופן חופשי"?

ח"כ כצל'ה יגיש הצעת חוק עם תחילת מושב החורף של הכנסת הקובעת כי בית המשפט העליון לא יוכל להתערב בנושאים הקשורים בגורלה של האומה. "רק כך נוכל לעצור את שיתוף הפעולה של בית המשפט העליון עם הגורמים העויינים ביותר לישראל ולהצילה מידיו", אומר כצל'ה.