ברבי
ברבי אינטרנט

בית המשפט לעניינים מקומיים בנתניה ביטל את צו הסגירה המנהלי, שהוציאה המשטרה לעסק של שושן ברבי, החשוד בדריסתן למוות של שלוש הנשים בתאונת פגע וברח לפני שלושה שבועות.

השופטת בדימוס ריבי צוק מצאה פגמים דיוניים בהתנהלות המשטרה, ומתחה ביקורת על כך שלא התאפשר לברבי עצמו להגיע לדיון בעניינו.

עורך דינו של ברבי, עו"ד אילן בומבך אומר ל'ערוץ 7', שגם אם ברבי פשע, אין קשר בין זה לבין העסק שלו. "רוב רובם של העסקים במדינת ישראל פועלים ללא רישיון, יש בעיות בירוקרטיות שגם הרשויות מכירות אותן. אף אחד לא מקבל בגלל זה כתב אישום. המשטרה הוציאה כאן שני צווים מנהלים לסגירת העסק ללא שום התרעה. העסק הזה פועל כבר שבע שנים, לא סוגרים עסק בצו סגירה מנהלי אלא אם כן הוא מהווה סכנה לשלום הציבור".

לדבריו יש כאן ניסיון לפגוע בששון ברבי בגלל המשפט שמתנהל נגדו, "המשטרה להוטה כנראה לפגוע בו, לא היה לו שום שימוע ופתאום מודיעים לו מהיום למחר שסוגרים לו את העסק. העו"ד הפלילי ביקש מהם לחכות עד שישיגו עו"ד אזרחי. גם בית המשפט אמר שאם היו נותנים לו זמן לייצוג משפטי הולם, העסק לא היה נסגר. לכן הגשנו ערעור לבית המשפט על צו ההריסה שהוצא ואנחנו שמחים שבית המשפט קיבל אותו".

עו"ד בומבך טוען שהניסיון לשבור את רוחם של נאשמים בכל מיני דרכים הוא פסול. "כל אדם זכאי עד שלא הוכחה אשמתו הפלילית. במקרה הזה אם הוא אכן עשה את המיוחס לו, הוא צריך להיענש. אבל מה שעושים כאן, זה ששוברים את רוחו, מפעילים עליו לחץ פסול כדי לפגוע בו, זה לא צדק. אם הוא פשע מה זה שייך לאשתו ושלושת ילדיו, למה לסגור להם את העסק. אני מקווה שפסק הדין הזה ילמד בקפידה וישמש כתמרור אזהרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו