אבו מאזן: אין שלום ללא פינוי ירושלים מיהודים

יו"ר הרש"פ קובע כי ללא פינוי ירושלים מיהודים לא ייכון שלום. כמו כן שב ועשה שימוש במונח 'המקדש המדומה' בהתייחסו לבית המקדש.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"א באלול תשע"ב

יש לו הצעות. אבו מאזן
יש לו הצעות. אבו מאזן
פלאש 90

"לא יהיה שלום, ביטחון או יציבות ללא פינוי היהודים מירושלים - "עירנו הקדושה", כך צוטט יו"ר הרש"פ אבו מאזן בתקשורת הפלשתינית בדברים המובאים על ידי ארגון 'מבט לתקשורת הפלשתינית.

אבו מאזן קבע כי מטרתה של ישראל "היא בסופו של דבר להשיג מטרות אפלות: החרבת מסגד אל-אקצא, בניית בית המקדש המדומה, השתלטות על מקומותיה הקדושים האסלאמיים והנוצריים [של ירושלים] והריסת מוסדותיה, על מנת לרוקן אותה, לעקור את תושביה ולהנציח את כיבושהּ ואת ייהודהּ".

יו"ר הרש"פ קבע כי "כל הצעדים הישראליים בירושלים ובמסגד אל-אקצא המבורך - החפירות והמנהרות וכיתורו [של המסגד] במבנים ובמוסדות - לא ישנו את המציאות... כמו כן, הם לא ייצרו זכות [יהודית] המושתתת על אשליות ואגדות, והם לא יוכתרו בהצלחה הודות לעמידתו האיתנה של עמנו בעירו הקדושה..."

בסיום הודעתו של אבו מאזן נאמר כי "לא יהיה שלום, ביטחון או יציבות מבלי שהכיבוש [ישראל], התנחלויותיו ומתנחליו יפונו מעירנו הקדושה ומבירתה הנצחית של מדינתנו".

עוד מציינים ב'מבט' כי גם בימים האחרונים שב אבו מאזן על התבטאותו הקבועה אודות "המקדש המדומה" בהתייחסו לבית המקדש. זאת כחלק מהמדיניות הפלשתינית הקבועה למחוק כל זכר להיסטוריה היהודית בירושלים בכלל ובהר הבית בפרט. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי הנהגת הרשות הפלסטינית והמסגרות הנמצאות בשליטתה, חוזרות שוב ושוב על המונח "המקדש המדומה", יותר מ-100 פעמים. כך מגלה בדיקה בארכיון הארגון.