"רק אחדות תחזיר אותנו לשלטון"

מייסד ישיבת נחלים, חבר הכנסת לשעבר הרב יוסף בא גד, מתייחס בראיון לערוץ 7 למפקד בבית היהודי ואומר כי המלחמות הפנימיות גורמות לציונות הדתית להתפורר.

הר בא גד מסביר, "כשאני רואה מה קרה למפד"ל כולי חרד, איך הצליחו להרוס תנועה מפוארת כמו המפד"ל שזכתה להרבה מנדטים. התפקדתי לבית היהודי כי צריך לעזור אך בבית הזה צריכה להיות אחדות. אני יודע שאם כל הציבור הדתי-חרדי, הספרדי והאשכנזי היה מאוחד היו לנו יותר מ-60 מנדטים והיינו לוקחים את השלטון. לצערי אנחנו נלחמים אחד בשני וזה מה שגורם לציונות הדתית להתפורר".

רבים מתלמידיו של הרב בא גד מתמודדים בבית היהודי בניהם, ח"כ אורלב, ח"כ אורבך וח"כ לשעבר סלומיאנסקי. יש לך מסר לתלמידךי שמתמודדים אחד מול השני?

"תפסיקו את חילוקי הדעות. יש למצוא מישהו שמקובל על כולם, רק כך נגיע לשלטון".

מי לדעתך צריך לעמוד בראש?

"שלושתם טובים בתנאי שלא ילחמו אחד בשני ויחליטו מי יעמוד בראש ויעשו זאת באהבת חינם".

יש מקום שאדם צעיר יעמוד בראש או אדם עם ניסיון פוליטי?

"זו שאלה קשה. אני הייתי יכול לאחד את כולם - כולם אהובים ורצויים אני לא מדבר לשון הרע ורכילות".

איך הרב רואה את התעוררות של הצעירים בבית היהודי?

"לצערי אין מספיק התעוררות של צעירי הציונות הדתית. הכוח העצום של הציונות הדתית אלו הצעירים שנמצאים בישיבות והאולפנות, גרעינים תורניים ותנועות הנוער והכוח הזה יכול לבוא לידי ביטוי רק אם יהיה מנהיג רציני".

יש מקום לחילוני/ת בתוך התנועה?

"יש מקום לחילוני במפלגה", אומר הרב בא גד, "אנחנו רוצים לקרב את כולם לתורה וזאת בתנאי שהמועמדים החילונים יבינו שהם מצטרפים לתנועה דתית ויתאימו את התנהגותם לפי רוח התורה".

לאחר האיחוד לערכתך כמה מנדטים יהיו לציונות הדתית?

"אני פועל שכל הסיעות הדתיות והחרדיות יתאחדו ואז אנחנו לוקחים את השלטון במדינת ישראל בשביל זה צריך להתאחד".