אבי דיכטר
אבי דיכטר צילום: פלאש 90

השר להגנת העורף, אבי דיכטר, השתתף היום (שני) בכנס הבינלאומי ה-12 של המכון הבינלאומי למדיניות נגד טרור של המרכז בינתחומי בהרצלייה.

בנאומו התייחס דיכטר להתחזקות האחים המוסלמים במשטרי מדינות ערב ובמזה"ת בפרט, "לראשונה מאז החלו להתקיים הכנסים כאן, ניתן לומר בברור : העולם הערבי בכלל והמדינות השכנות לנו בפרט, החלו את המסע הארוך שבסופו במזה"ת יהיו גוש מדינות בשליטת האחים המוסלמים, ואולי אף חליפות איסלאמית אחת".

"זהו תרחיש שהיה נראה הזוי אך לפני שנתיים. כל סוכנויות המודיעין, מכוני המחקר ו"האמורים לדעת משהו" על העולם הערבי והזרמים שמובילים אותו- פשוט פספסו".

דיכטר ציין כי הדברים הופכים לחמורים יותר כאשר מנתחים את התובנות שהיו בתחילת ההפגנות, "אז הליברלים נתפסו כגורם המאיים על משטר מובארכ. עדיין לא חלחלה לתודעה העובדה כי הליברלים בעצם שוכבים מבלי דעת על הגדר עבור האחים המוסלמים".

באשר למלחמת האזרחים המתרחשת בסוריה והיחלשות משטרו של אסד אמר דיכטר, "השאלה אינה האם ייפול שלטונו של אל אסד, אלא מתי, ואיך תיראה סוריה ביום שאחרי. אנו צפויים להיווכח לטבח בעדה העלאווית, עדת המיעוט אליה משתייך אסד, טבח שלקראתו כבר מתכונן  המשטר הנוכחי. השאלה המרכזית המעניינת את העם הסורי ואת כל העולם הערבי והמערבי ומה שביניהם- היא, מי יחליף את שלטון בשאר. האם הסונים שיקחו את השלטון לידיהם - יהיו ליברלים בתפיסותיהם או "אחים מוסלמים" בדרכם".

בנושא האיראני  אמר דיכטר, "אם איראן תתגרען צבאית, גם מצרים וסעודיה יתגרענו. האיום האיראני עליהן, אינו נופל מהאיום האיראני מולנו".