"נמאס לנו להתפלל במקלטים"

יו"ר המינהל הקהילתי חומת שמואל, קורא בערב ראש השנה לראש העיר ניר ברקת לאשר מייד תקציב של 10 מיליון ₪ לטובת בניית בתי כנסת.

בני טוקר , כ"ה באלול תשע"ב

מדרגות למקלט
מדרגות למקלט
אפרים מורנו

יו"ר המינהל הקהילתי חומת שמואל, עו"ד הרצל יחזקאל, אומר לערוץ 7, כי עשר שנים מאז שהוקמה השכונה, הגיע הזמן שיהיה לתושבים היכן להתפלל, "המצוקה היא גדולה, אין בתי כנסת, אין מבני ציבור, התושבים בכל מיני רעיונות יצירתיים מתפללים בחניות ובמקלטים. בימים הנוראים כדי לתת מענה לתושבים המסורתיים, אנחנו פותחים מניין משותף באולם הספורט של המינהל הקהילתי".

 לדבריו אחרי מאמצים גדולים עיריית ירושלים הקצתה קרקעות להקמת בתי הכנסת אך כסף אין, "להרים בית כנסת צריך 4 מיליון שקלים, במצב הכלכלי הקשה לתושבים אין את הכסף. אני קורא לראש העיר לסייע לעמותות הפרטיות ולתת להם תקציב ייחודי של 10 מיליון שקלים שיסייע להם לגייס את החלק הנוסף. מה שהעירייה נותנת כיום, כמה עשרות אלפי שקלים, כשצריך מיליונים, זה לעג לרש".

יחזקאל טוען שהעירייה מתייחסת אליהם כמו אל תושבים סוג ב', "אנחנו משלמים ארנונה גבוהה, אבל לא מקבלים את כל השירותים ברמה נאותה. אין ספק שעיריית ירושלים טומנת את הראש בחול, כשחסר לנו כיתות גן, מפנים אותנו למשרד החינוך, או שמפנים אותנו למשרד הבינוי והשיכון או משרד הדתות. בגלל שאנחנו שכונה עדיין בבנייה, קל להם להעביר את האחריות למישהו אחר".

ערוץ 7 פנה לעיריית ירושלים וביקש תגובה לדברים ומשם נמסר כי הטענות המועלות אינן תואמות את המציאות. עיריית ירושלים פועלת בשנים האחרונות לבנייה מואצת של בתי כנסת בשכונה והיא אישרה מספר תכניות שהוסיפו עשרות בתי כנסת לשכונה.  בתוך כך נמצאים בתי כנסת רבים בבנייה ובהליכי תכנון שונים, כאשר מנהלת מבני דת בעירייה עובדת בשיתוף מלא עם המינהל ומלווה את שלבי התכנון וההקמה של בתי הכנסת.

בנוסף אישרה העירייה בימים אלה תמיכות תקציביות של למעלה מעשרה מיליון שקלים למוסדות הדת בשכונה.