כתב אישום ראשון בפרשת ה'פגע וברח' בנתניה

נגד אורן חנונה, תושב נתניה, הוגש היום כתב אישום בחשד למעורבות בתאונת הפגע וברח שביצע לכאורה שושן ברבי בה נהרגו שלוש נשים.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ב

כתב אישום ראשון בפרשת ה'פגע וברח' בנתניה-ערוץ 7
משפט
פלאש 90

פרקליטות מחוז מרכז, הגישה לבית המשפט תעבורה מרכז כתב אישום נגד אורן חנונה, תושב נתניה בן 27. חנונה מואשם בגין עבירת הפקרה על ידי נוסע בתאונת בדרכים שהתרחשה בערב שבת לפני כמספר שבועות במרכז העיר נתניה.

בתאונה, בה על פי החשד היה שותף גם שושן ברבי, נדרסו כזכור למוות שלוש נשים.  

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אביב שרון, העסיק שושן ברבי את הנאשם כעובד בדוכן לממכר פירות וירקות בשוק בנתניה. "ביום 17.8.12, סמוך לשעה 19:40, שהו ברבי והנאשם בדוכן ושתו משקאות אלכוהוליים. בהמשך, משפנו לגשת לרכבו של ברבי, נטלו עימם 2 בקבוקי בירה, מהם שתו. ברבי נהג ברכב, בהיותו שיכור, ולצידו הנאשם, כאשר הם נוסעים במהירות מופרזת, מוזיקה חזקה בוקעת מן הרכב והם אינם חוגרים חגורות בטיחות".

עוד ממשיך כתב האישום ומפרט את אירועי הלילה ההוא: "בהתקרבם לצומת הרחובות שדרות בן צבי-גרינבוים בנתניה, החלו לחצות את הצומת, על גבי מעבר החצייה, סבטלנה יגודייב ז"ל, בתה שושנה יגודייב ז"ל, ואלכסנדרה רובינוב ז"ל. ברבי פגע עם חזית הרכב בשלושתן והן הוטחו בעוצמה רבה אל הקרקע מה שהביא בסופו של דבר למותן. לאחר מכן, ולמרות שידעו כי בתאונה נגרמו למנוחות חבלות של ממש, לא עצרו ברבי והנאשם במקום התאונה כדי לעמוד על תוצאותיה ולא הזעיקו עזרה. תחת זאת, המשיכו בנסיעה רצופה לכיוון צפון, עד אשר נעצר הרכב במרחק של כ-156 מטרים ממקום התאונה, בשל הנזקים שנגרמו לו".

"ברבי והנאשם יצאו מן הרכב, בחנו את הנזקים שנגרמו לו, ונכנסו אל הרכב חזרה מתוך מטרה להימלט מהמקום באמצעותו. משלא הצליחו להניע את הרכב, נטשו אותו ונמלטו רגלית מן המקום. תוך כדי מנוסה, התקשר ברבי לרעייתו, בנוכחות חנונה, וביקש ממנה להגיע למקום בו הוא נמצא על מנת לאסוף אותו", נכתב בכתב האישום.

"שלוש ההרוגות המוטחות אל שימשת הרכב בו נסע, הנזקים הכבדים שנגרמו לרכב, העצירה האוטומטית של הרכב כ-156 מטרים ממקום התאונה – כל אלה, לא הביאו את המשיב לעמוד על תוצאות התאונה ולא להעניק טיפול למנוחות או להזעיק כוחות הצלה", כתב עו"ד שרון בעניינו של הנאשם.