הריסת המקווה במגרון:צילום: עימנואל מאיר

משרד הביטחון הרס היום (רביעי) את בית הכנסת ואת מקווה הטהרה במגרון, זאת למרות פנייתו של הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלא להרוס מבני דת במסגרת פינוי היישוב מגרון.

גורמים בהתיישבות תיעדו טרקטור של משרד הביטחון הורס את המקווה של היישוב בניגוד להבנות שהושגו.

כפי שדווח במהלך היום, שיגר הרב עמאר מכתב לראש הממשלה ובו ביקש שבית הכנסת ומקווה הטהרה לא ייהרסו אלא יועתקו למקום אחר - כפי שהיה בפינוי גוש קטיף.

הרב עמאר ביקש במכתבו "להורות בהוראה ברורה שבעת הפינוי לא ישלחו יד בבית הכנסת שבמקום וכן בבניין מקוה הטהרה", אך כאמור בקשתו לא הועילה.

בית הכנסת לאחר ההרס: צילום: עימנואל מאיר

ראש ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, תוקף את ההחלטה להרוס את בית הכנסת במגרון, "אומרים שההרס מתבצע בשם שלטון החוק ואני אומר אלו חוקי סדום. זוהי רשעות החוק. איש לא היה מעז להרוס מסגד גם בשם שלטון החוק".

ראש המועצה האזורית, מטה בנימין, אבי רואה אמר, "מצער לראות איך בערב ראש השנה ממשלת ישראל הורסת בית כנסת ומקווה בארץ ישראל, אך על אף הכל ההתיישבות חזקה ותמשיך לגדול ולפרוח".

מתנועת רגבים נמסר בתגובה, "מפתיע כל פעם מחדש איך משרד הביטחון מקיים סטנדרט אכיפה כפול - אל מול מבני הדת המוסלמים, כפי שהיה במסגד בכפר בורין, משרד הביטחון החליט כי הוא לא יבצע הרס בשל הרגישות הדתית, אך כלפי מבני הדת היהודיים הרגישות אינה קיימת ואין משרד הביטחון שום בעיה להרוס".

תושבי מגרון אמרו בעקבות ההרס, "ערב ראש השנה תשע"ג נפל דבר בישראל. נעשתה נבלה אשר לא תעשה לאף מסגד או כנסיה לא בארץ ולא בעולם. ראש ממשלת ישראל ביבי נתניהו ותנועת הליכוד, הרסו בית כנסת ומקווה טהרה בישוב מגרון. מבני קודש אשר נבנו בזיעת אפם של יהודים השבים לארצם".

"יד אשר לא העזה לגעת במבני דת של מוסלמים ונוצרים מחתה במחי יד בית כנסת ומקווה של יהודים ללא כל סיבה מוסרית או משפטית. יהודים מאמינים אנו, וסמוכים ובטוחים אנו, בימי הדין הללו, שיש בעולם הזה דיין ויש גם דין. הוא אשר חורץ גורלות וידע לדון דין אמת עם כל אדם באשר הוא".

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), הגיב בחריפות להרס בית הכנסת ואמר כי החרבת בית הכנסת והמקווה במיגרון בהוראת ממשלת הליכוד בראשות בנימין נתניהו, היא חילול הקודש, תוך הפניית עורף לפנייתו האישית והוראתו הנרגשת של הראשון לציון הרב עמאר אל רוה"מ, שהתחנן ועמד על נפשו שלא להניף יד יהודית על קודשי ישראל.

"אל לנו לבכות. הכל תלוי בנו", אמר כצל'ה, "כל לב יהודי בארץ ובעולם שמרגיש היום בשעה קשה זו, ערב ראש השנה, את ההשפלה היהודית והכאב העז, וחש שעם ישראל, ארץ ישראל והתורה נמצאים בסכנה, מברך על החלטת המפלגות האחיות האיחוד הלאומי והבית היהודי להופיע כרשימה אחת, תוך שאיפה ומאמץ להגיע לכח משמעותי בן מנדטים רבים שיהווה תשובת המשקל בכמות ובאיכות לליכוד".

"רשימה זו שתהיה בעלת אומץ וגבורה וסייעתא דשמיא תהווה את עמוד השידרה ואבן הראשה של הממשלה הבאה", הוסיף כצל'ה.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7