קרוב ל-50,000 התפקדו לפריימריס הציונות הדתית

יו"ר ועדת המפקד הרב ד"ר דני טרופר: הצעירים שבו הביתה. התוצאות עשויות לשנות את מפת המפלגות בישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ב

הבית היהודי
הבית היהודי
ערוץ 7

קרוב ל-50,000 אזרחים התפקדו למפקד הבית היהודי מפד"ל שנסגר בראשית השבוע.

יו"ר ועדת המפקד הרב ד"ר דני טרופר הביע שביעות רצון רבה  מהתוצאות, "העובדה שקרוב ל-50,000 אלף מתפקדים ומתפקדות התפקדו ושילמו עבור הזכות להרכיב את הנבחרת של הציונות הדתית לכנסת, מלמדת על הצלחת הפריימריס ועל האמון המחודש שהציבור מעניק לבית היהודי- מפד"ל".

"עובדה חשובה לא פחות מתייחסת לצעירים", אמר הרב טרופר, "התוצאות מלמדות בבירור שהצעירים חזרו הבייתה והם רואים בבית היהודי מפד"ל כח  פוליטי אטרקטיבי שראוי לחזק אותו ולתמוך. על בסיס רצ"ב נתונים של  כ-85% מהמתפקדים (39,944 מתפקדים מתוך בערך 46,000)  מסתמן ש 58% מהמתפקדים הם מגיל 45 ומטה. פירוש הדבר- הצלחנו להחזיר לבית היהודי את הצעירים".

לדברי ד"ר טרופר הציבור הציוני דתי הפנים את התובנה שרק כח פוליטי משמעותי שלו, יאפשר לו לעצב ולהשפיע על דמותה היהודית של המדינה. התפקדות לכח פוליטי עצמאי משחררת את הכיפות הסרוגות מעמדת השתדלן - המנסה לקדם נושאים חשובים לו ולמדינה - במסגרת מפלגות גדולות שסולם הערכים שלהם שונה, "לא עוד לובי למען הדתיים אלא כח ציוני דתי למען המדינה", אמר טרופר.

"אני סמוך ובטוח שהעובדה שהלכנו על פריימריס פתוחים ואמיתיים עם שריון לאישה וצעיר במקומות גבוהים ברשימה (מקומות 4 ו-5 בהתאמה) יאפשרו להרכיב נבחרת מייצגת ומנצחת שתביא מספר מנדטים משמעותי בבחירות הקרובות.

אני קורא לציבור המתפקדים להזרים דם חדש גם למוסדות התנועה ולהתמודד על מקום בועידת המפלגה ובמועצות הסניפים. חשוב מאוד לרענן את המנגנון המפלגתי",  סיכם יו"ר ועדת המפקד ד"ר טרופר.

במטה נפתלי בנט בירכו על הנתונים ואמרו "אין כמו נתוני המפקד המלא צעירים כרימון כדי לסיים את השנה בתחושה של התעוררות גדולה. זהו מפקד שמייצג חזרה הביתה של ציבור מלא תקווה לשינוי".

"אנחנו מברכים את עשרות אלפי הצעירים, הנשים, הספרדים, החילוניים והמסורתיים, אנשי הפריפריה והערים שהצטרפו לבית היהודי ומבטיחים לא לאכזב אותם. ברצוננו גם להודות לוועדת המפקד בראשות הרב טרופר שניהלה אותו בצורה מעוררת כבוד. תחל שנה וברכותיה".

ממטה השר הרשקוביץ נמסר כי "מדובר בנתונים מדהימים, המעידים כי רק מי שביצע חריש עמוק במשך ארבע שנים להרחבת מעגלי התמיכה בתנועה בקרב ציבורים שלא ראו במפלגה את ביתם, תושבי הפריפריה, המסורתיים והצעירים - יוכל להמשיך את תנופת השינוי שהחלה בפתיחת השורות".