הנשיא אובמה מברך שנה טובה
הנשיא אובמה מברך שנה טובההבית הלבן

בעקבות המתקפה על שגרירות ארצות הברית בבנגאזי, בה נהרגו ארבעה דיפלומטים בהם שגריר ארצות הברית בלוב כריס סטיבנס, שלחה הלילה ארה"ב שתי ספינות מלחמה ועליהן 300 אנשי צוות לחופי לוב.

מקורות ביטחוניים גילו כי 50 חיילי מארינס אף נשלחו ללוב על מנת לתגבר את האבטחה סביב המתקנים האמריקניים.

אמש התייחס נשיא ארה"ב ברק אובמה למתקפת הטרור והבטיח לפעול על מנת למצוא את האחראיים למעשה. "העם האמריקני עומד מאוחד באזכרות ובתפילות. אנו עובדים עם הממשל הלובי לאבטחת הצוות שלנו, הגברנו את האבטחה סביב השגריריויות , ונרדוף יחד עם לוב את אלו האחראים לאלימות", אמר הנשיא אובמה.

שבע שגרירויות שונות של ארה"ב באזור אפריקה, הקווקז והמזרח התיכון הוציאו אמש (רביעי) אזהרות לאזרחים אמריקאים, על רקע התקיפה בה נהרג השגריר האמריקני כריסטופר סטיבנס, לצד דיפלומטים נוספים.

סרטון שהוקרן אתמול באתרים איסלאמיסטיים המזוהים עם אל-קאעידה מחזק את ההערכות כי מתקפת הטרור תוכננה מראש כנקמה על חיסולו של בכיר באל-קאעידה ממוצא לובי שחוסל בפקיסטן לפני 3 חודשים על ידי טיל ששיגר מל"ט אמריקני ואינה קשורה לסרט הפוגעני נגד הנביא מוחמד.

בסרטון שאורכו כ-57 דקות נראים בכירי אל-קאעידה, בהם ראש הארגון ויורשו של אוסאמה בן לאדן, איימן אל-זוואהירי, כשהוא אומר: "אני מודיע בגאווה לאומה המוסלמית וללוחמי הקודש כי נקמנו את מות הקדושים של האריה הלובי, שייח' חסן מוחמד קעיד". הבכיר שחוסל שימש קצין המבצעים של אל-קאעידה וכינויו בארגון, שבו שימש למעשה מספר 2 אחרי המנהיג אל-זוואהירי, היה אבו יחיא א-ליבי.