עובדי פניציה מפגינים
עובדי פניציה מפגינים צילום: פלאש 90

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ביקר היום (חמישי) במפעל הזכוכית "פניציה" שבאזור התעשיה ציפורית סמוך לנצרת.

עיני אמר לעובדי המפעל, הצפוי להיסגר בסוף החודש, כי שוחח היום עם מנכ"ל משרד רה"מ, הראל לוקר, וסיכמו להיפגש יחד עם נציגי התמ"ת, האוצר, האנרגיה והעובדים על מנת לנסות למנוע את סגירת המפעל ואת פיטורי מאות עובדיו.

בביקור נטלו אף חלק יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות - אבי ניסנקורן, יו"ר מרחב עמקים צפוני - לאון פרץ, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ - יצחק מויאל ומנכ"ל המפעל - ערן חיימוביץ.

עיני אמר כי "הפתרון נמצא רק בידי הממשלה. רק הממשלה יכולה להעביר צינור גז ולא אף גורם אחר. אם הממשלה היתה יודעת להתחייב ואף לעמוד בהתחייבותה הרי שלא היתה בעיה".

עיני אמר כי משבר פיניציה הוא עניינו של רה"מ, "אנחנו כבר מתרוצצים מספר שבועות במסדרונות השלטון. יש שרים שמנסים לעזור פה ושם. אבל לכל עדר צריך גם רועה. הרועה במקרה הזה צריך להיות רה"מ. צריך תחתיו את משרדי התמ"ת האנרגיה והאוצר כי יש חוסר תיאום".

עיני אף מסר לעובדים כי בשיחה עם לוקר התברר כי הממשלה מתכוונת לבטל את דרישתה מבעלי המפעל להשתתף בסכום של 20 מליון ש"ח בהנחת הצינור. יחד עם זאת הסביר עיני כי "זה עדיין לא מספיק ויש למצוא פתרונות נוספים".

עיני אמר שהוא באופן אישי נכנס למאבק וקרא לעובדים להמשיך ולהאבק. "אני מסתכל על העיניים שלכם ואומר לכם לא ללכת עם עיניים כבויות אלא עם דם בעיניים. אנחנו לא מרימים ידיים עד הדקה האחרונה. אני מקווה שלמרות כל הקשיים פיניציה תמשיך להתקיים ולהתקיים כמפעל טוב.