ח"כ דוד אזולאי
ח"כ דוד אזולאיפלאש 90

לאחר כמעט שנה של ניסיונות להאריך את תקופת שעון הקיץ, היוזמות עדיין תקועות במסדרונות הכנסת ובלילה שבין שבת לראשון יוזזו מחוגי השעון בישראל בשעה 02:00 שעה אחת לאחור.

ח"כ דוד אזולאי מש"ס שיזם את הצעת החוק שלפיה שעון החורף ייכנס לתוקף תמיד במוצאי שבת שלפני יום כיפור, מתנגד להארכת שעון הקיץ.

בראיון לערוץ 7 הוא מברך על כך שהצעת החוק שלו עדיין בתוקף, "לפני שש שנים יזמנו את החוק, אני וח"כ אלי אפללו, לפיו שעון הקיץ מתחיל ביום חמישי האחרון שלפני ה-1 באפריל ומסתיים במוצאי שבת שובה, בין כסה לעשור. זו הצעת חוק שעברה פה אחד גם על ידי האופוזיציה וגם על ידי הקואליציה".

לדבריו, כל הניסיונות להאריך את שעון הקיץ עד ל-1 באוקטובר נכשלו, "הם רוצים להאריך את שעון הקיץ, אבל בנתיים זה לא עבר בכנסת. ההצעה הזאת נמצאת בועדת הפנים והשנה זה כבר ממש לא אקטואלי וכולם יכולים להיות רגועים כמו בכל שנה, שעון החורף יתחיל כבר במוצאי שבת הקרובה".

ח"כ אזולאי טוען שהניסיונות לייצר מחדש בכל שנה מריבות בין דתיים לחילונים על רקע חילופי השעון הם מלאכותיים, "יש כאלה שבשבילם זו הזדמנות פוליטית וחבל. אנחנו כבר התפשרנו ששעון הקיץ מתחיל לפי התאריך הכללי ומסתיים לפי העברי".

"הבעיה היחידה היא, כשיש שנה מעוברת ואז שעון הקיץ מסתיים בתחילת ספטמבר, אבל  השנה אין בעיה כזאת. השנה הרי גם כך מי שקם בבוקר עדיין יש חושך, אז אנחנו נקדים את הזריחה לחמש וחצי והשקיעה תהיה מוקדמת יותר. זו ההצעה הטובה ביותר".