ספר התורה נגנב בעיצומו של ראש השנה

אין גבולות: בעיצומו של ראש השנה האחרון נגנב ספר תורה מבית הכנסת המרכזי של חסידות ערלוי, בשכונת קטמון בירושלים

חיים לב - ערוץ 7 , ד' בתשרי תשע"ג

הכנסת ספר תורה למען גלעד שליט
הכנסת ספר תורה למען גלעד שליט
שוויץ

בעיצומו של ראש השנה האחרון נגנב ספר תורה מבית הכנסת המרכזי של חסידות ערלוי, בשכונת קטמון בירושלים. בשל הצפיפות הברוכה בבית המדרש בו מתכנסים קהל החסידים מרחבי הארץ, מתקיים מנין מיוחד לילדי החסידות באולם אחר בקומת הכניסה לבנין. לשם כך אף הוצב ארון קודש מיוחד עבור מנין זה. ביום השני של ראש השנה, כשהגבאים ביקשו להוציא את ספר התורה, הם גילו לתדהמתם כי במהלך השעות שקדמו לתפילה, נפרץ ארון הקודש ונגנב מתוכו ספר התורה.

מנכ“ל מוסדות ערלוי, הרב פרץ אברמוביץ‘, העריך בשיחה עם כתב היומון החרדי ’המבשר' כי ספר התורה נגנב בשעות הלילה שבין היום הראשון לשני. ”ביום הראשון של ראש השנה עדיין קראו בספר התורה“, הוא מסביר, ”ובשעות אחה“צ והערב המקום הומה במאות אנשים ולא יתכן שמישהו יצליח לחמוק מעיני הסובבים עם ספר תורה בחיקו. ככל הנראה הגנבים ניצלו את השעות הריקות של הלילה וביצעו את זממם“.

הנהלת המוסדות הגישה תלונה במשטרת ירושלים, ובמקביל, החלו לעבור על תיעוד מצלמות האבטחה כדי לגלות האם היתה תנועה חשודה במהלך החג.

גבאי בית הכנסת החליטו לפרסם את דבר הגניבה מחשש שהגנבים ינסו כבר בימים הקרובים למכור את הספר לאחרים. בעקבות הפרסום מקווים הגבאים שסוחרי הסת“ם בארץ ובתפוצות יהיו ערניים וישימו לב להצעות חריגות המוצעות על ספרי תורה בתקופה הקרובה –דבר שאולי יוביל לתפיסת הגנב.