רפאל ביטון מתחזן עם "קולות המלאכים"

לקראת הוצאת "פרויקט יעקב והמלאכים", האלבום הכפול הראשון של בית הספר "מלאכים", הופק קליפ עם המנהל המוזיקלי והתלמידים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ג

דיסק חדש וראשון, פרי יצירתם הראשונה של ילדי בית הספר "מלאכים", בו הם שרים יחד עם הזמר הצעיר והמבטיח, קובי עובד, המלמד בבית הספר - יוצא בחודשים הקרובים לחנויות. האלבום הכפול החדש הוא פרי יצירתו של רפאל ביטון –המנהל המוזיקלי של ביה"ס "מלאכים" לקול ומוזיקה יהודית אמנותית. 

"באופן אולי מפתיע מטרת הדיסק אינה מסחרית, אלא אומנותית", מספר רפאל, "לאחר 4 שנים של לימודים, הופעות, יצירות חדשות והתפתחות, הוחלט לאזור אומץ ולצאת לראשונה עם דיסק כפול ובו מגוון של יצירות מרגשות. כך משתקפת  חשיבות בית הספר ומידת הצלחתו".

עוד אומר רפאל כי בימינו חסרים זמרים מקצוענים, קוראי תווים, ששרים שירה תרבותית בכל המגזרים, במיוחד בקרב הגברים. הפוטנציאל הכי גדול לפיתוח דור עתיד של זמרים מקצוענים הוא בקרב הקהל הדתי, בזכות תרבות השירה בבית הכנסת וזמירות השבת.

האלבום הוא פרויקט הדגל של בית הספר "מלאכים". קובי עובד והתלמידים השקיעו בו מאמצים רבים של למעלה משנתיים.

באלבום הכפול- "רפאל ביטון מציג: יעקב והמלאכים", יופיעו 22 שירים המחולקים לשתי קטגוריות. הראשונה- שירים בסגנונות שונים: פופ, רוק, ג'אז, מוסיקת עולם וכו'. בדיסק השני- "מן ההיכל"- יופיעו קטעי חזנות ופיוטים בשירת אקפלה (שירה בכמה קולות ללא ליווי אינסטרומנטלי) מתוך מבחר תפילות במעגל השנה. הייחוד הבולט באלבום היא השילוב המיוחד והמרתק בין הזמר קובי עובד, יוצר צעיר ומבטיח, לבין תלמידי בית הספר "מלאכים". החיבור ביניהם נשמע כה טבעי וערב לכל אוזן, זאת בזכות העבודה המשותפת של המורה קובי עובד בביה"ס יחד עם התלמידים המסורים.

בית הספר נוסד לפני כ- 4 שנים על ידי רפאל בעידוד ותמיכת ראש עיריית רמת גן, מר צבי בר, במטרה להקים דורות של זמרים, מבצעים, מקצוענים, שבעתיד יפתחו את המוזיקה היהודית האומנותית.

ביה"ס "מלאכים" מונה כיום כ- 60 תלמידים בגילאים 6 עד 15. ביה"ס הוא היחיד מסוגו. תלמידיו מופיעים בארץ ובעולם, ומשתפים פעולה באופן מלא עם מקהלת "קולות מן השמים" ע"ש שושנה זילברשטיין. לאור ההצלחה והביקוש, תפתח, אי"ה, מגמת "מלאכים בנות" בשנה הבאה.

בשנה הקרובה בשורה חדשה. בית הספר עומל זמן רב על סדרת קונצרטים חדשה, תחת השם "כשהנערים שרים", בה ילוו המלאכים, יחד עם התזמורת הסימפונט "קולות מן השמים" (כ- 40 נגנים) את גדולי האומנים מתחום החזנות והפיוט.