בונים סוכה? היזהרו בחשמל

רגע לפני שאתם מתחילים בבניית הסוכה מציג משרד התמ"ת שורת אזהרות מסכנות חשמל הכרוכות בבניית הסוכה ובישיבה בה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט' בתשרי תשע"ג

בונים סוכה? היזהרו בחשמל-ערוץ 7
בניית סוכה. אילוסטרציה.
פלאש 90

קצת לפני, ובעיקר קצת אחרי יום הכיפורים נפתחת מלאכת בניית הסוכות בארץ ובעולם. משרד התמ"ת מזהיר מסכנות חשמל הכרוכות בהכנת הסוכה ובהכנסת מכשירי חשמל לתוכה.

הממונה על התקינה במשרד התמ"ת לציבור, גרישה דייטש, לפעול בשיא הזהירות בשימוש במכשירי חשמל ואבזרי חשמל בתוך סוכה.

דייטש קורא לציבור להימנע מקניית אבזרי חשמל ומכשירים חשמליים שאינם תקניים. מדובר על מאריכי חשמל, תקעים ובתי תקע, בתי נורה, מנורות מיטלטלות ושרשראות תאורה למיניהן,- על כל המוצרים האלה חלים תקנים ישראליים רשמיים , ובנוסף-  על חלק מהמוצרים חלה חובת סימונם בתו-תקן: תקעים ובתי תקע , מחממי מים חשמליים .

דייטש מציין כי לקראת חג הסוכות עולה ביקוש בשוק לדברי חשמל לתאורה ולקישוטי סוכה. מבנה הסוכה, העשויה בדרך כלל מחומרים דליקים, יחד עם חשיפתה לחדירת המים , מחייבים  את המשתמשים לפעול בשיא הזהירות בבחירת ובהתקנת אבזרי החשמל בתוך הסוכה, כדי למנוע היווצרות קצר חשמלי ושריפה בתוך הסוכה.

משרד התמ"ת מבקש מהציבור להימנע מלהשתמש בחיבורים מאולתרים לרשת החשמל  ובאבזרי חשמל עם בידוד פגום או חיבורים לא הדוקים בין החלקים.

"יודגש כי ברכישת אבזרי חשמל  ומכשירים חשמליים יש לוודא  שכל מוצר יסומן בסימון ברור ובר- קיימה  בפרטים הבאים, כנדרש בתקן: דגם המוצר או מספרו קטלוגי; ההספק המקסימלי בוואט; שם וכתובתו של היצרן או הספק המורשה או שמו המסחרי, ארץ יצור; שם היבואן וכתובתו או שמו המסחרי וארץ יצור (למוצרים מיובאים). כל  הסימונים הנ"ל על גבי המוצר חייבים להיות בשפה העברית, ברורים לקריאה ועמידים לשפשוף ולמחיקה", נמסר ממשרד התמ"ת.

הממונה על התקינה פונה לציבור לקראת חג הסוכות ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך סוכה.