סליחות נערכו גם בחומש

ארגון "חומש תחילה" קיים השבוע "מעמד סליחות" בהשתתפות מאות בני אדם על אדמת הישוב החרב חומש בצפון השומרון.

בני משה , ט' בתשרי תשע"ג

מעמד סליחות מרכזי התקיים בחומש בעשרת ימי תשובה, בהשתתפות 350 איש שהגיעו מחיפה, ירושלים רמת גן, בת-ים ואף מבאר שבע.

רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית , הרב שמואל אליהו, שטרח ובא במיוחד מצפת כיבד בנוכחותו את הארוע.

על תחושותיה סיפרה אחת המשתתפות, מרים מבאר שבע: "אני מרגישה התרגשות גדולה. מצד אחד אני מסתכלת על המדרכות שעדיין צבועות באדום לבן ואני עומדת ליד הדשא של גן הילדים ובאזני אני עוד שומעת את קולות הצחוק והמשחק, והלב נקרע על הגרוש וההרס. אך מצד שני אני רואה את ארובות תחנת החשמל של חדרה שחומש שומרת עליהם מלמעלה ואת בחורי ישיבת חומש שמחזיקים את המקום בשביל כולנו, ואני יודעת שהישוב ישוב ויבנה".

תירוש, תושב רמת גן, הוסיף בהתרגשות "התחושה בחומש היא שהינה עוד רגע הבתים ייבנו מחדש והחורבן יימחק ,  צריך רק לא לשכוח ולהמשיך לצפות לעשות ולהתפלל".

מעמד הסליחות כלל שיעורים ,התוועדות מרכזית וריקודים סוערים בליווי כלייזמרים. לפני הסליחות , שנערכו בנוסח משולב:  אשכנזי וספרדי, נערכו שיעורים והתוועדות מרכזית בהשתתפות הרב רן שריד מרמת גן, שאמר למאות המשתתפים "בסליחות יש ממד חשוב של זעקה גדולה , אנחנו לא מתעלמים לא מהחטא ולא מהפצע שהחטא פצע בנשמתנו אלא כואבים אותו זועקים עליו ומבקשים עליו סליחה וכפרה. באנו לכאן לחומש למעמד סליחות, כי אנחנו לא מוכנים להתעלם מחטא הגירוש ומהנזק הגדול שנגרם ממנו, מתוך הזעקה הגדולה יקום תיקון גדול".

הרב שמואל אליהו פנה לקב"ה וזעק  "ריבונו של עולם, אנחנו כאן כי לא שכחנו את חומש! לא שוכחים את עצמונה ונווה דקלים, לא שוכחים את ארץ ישראל, אף אתה קיים את ההבטחה 'והארץ אזכור' אנחנו מתפללים וזועקים מההר של חומש שבור את עגל הזהב ובנה במקומו את בית המקדש".

בחומש מציינים השנה את תחילתה של השנה השישית לפעילות ישיבת חומש. במהלך השנה האחרונה ביקרו בחומש למעלה מ13,000 איש, בחול המועד פסח נערך בחומש אירוע אלפים וסיום מסכת כתובות של בחורי הישיבה, בארגון המועצה  האזורית שומרון, ועד מתיישבי השומרון והמרכז למורשת גוש קטיף וצפון השומרון, בהשתתפות הרב חיים דרוקמן, הרב יעקב אריאל , הרב אליקים לבנון רב השומרון, השר יולי אדלשטיין, ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, חכי"ם ואישי ציבור.