איילת שקד, יו"ר ישראל שלי
איילת שקד, יו"ר ישראל שלי גידי אבינערי

המתמודדת ברשימת הבית היהודי, איילת שקד, נתקלת בחודשים האחרונים במתקפה נגדה מצד גורמים שונים על רקע כוונתה להיבחר לכנסת במסגרת מפלגת הבית היהודי.שקד, בת 36, חילונית או מסורתית תלוי במי שמגדיר, נשואה לטייס קרב ואם לשני ילדים, מתגוררת היום בשכונת בבלי בתל אביב. שקד, שימשה בעבר כמנהלת לשכתו של בנימין נתניהו, עת שכיהן כראש האופוזיציה ובתחילת שנת 2010 הקימה יחד עם נפתלי בנט, עמו עבדה בלשכת נתניהו, את תנועת "ישראל שלי" ועמדה בראשה עד ליוני 2012.בראיון לערוץ 7 היא דוחה את המתקפות נגדה וסבורה כי יש מקום למתמודדת לא דתייה, ציונית וימנית, ברשימת "הבית היהודי".

"הפולמוס סביב שילובה של אישה דתית מובן , אולם הוא מובל ע"י יריביי מטעמים פוליטיים", אומרת שקד.

"הופתעתי לטובה מהתמיכה בי, שאינה רק של בחורי הישיבות אלא גם של הרבנים. עכשיו אנחנו יוצאים מהבית לסוכה ויש בזה עניין שכל אחד יוצא מארבע אמותיו החומריות, כל אחד ויכולתו הוא ועוברים לסוכת ארעי כמו כל עם ישראל, אני מאחלת שנחכים השנה לצאת מהמסגרות המצומצמות שלנו ולהכניס את הבית היהודי למגזרים נוספים ולעם ישראל כולו ", היא אומרת.לדבריה, בכוונתה  להוות גשר של ממש בין הציבור החילוני לציבור הדתי. אחד הדברים שמטרידים אותה הוא ניסיון השתלטותה של תנועת ש"ס על שירותי הדת בישראל, "עלינו להחזיר את שירותי הדת לידיהם של רבני הציונות הדתית. השתלטותם של ש"ס על שירותים אלה פוגעת בציבור החילוני והמסורתי המבקש להתקרב לדת".

איילת שקד נבחרה בימים האחרונים בין 50 הנשים המשפיעות בישראל של העיתון "גלובס". בדרוג מופיעות לצד שקד גם שלי יחימוביץ, שרי אריסון, החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי, עפרה שטראוס, דפני ליף, אילנה דיין, הגולשת לי קורזיץ, זהבה גלאון, ענת גוב ועוד. בהקדמה לדרוג נאמר כי הוא "מציג את הנשים בעמדות המפתח הבכירות ביותר במדינה שפרצו דרך השנה".
 
איך תצביעי על סוגיות של דת ומדינה? "לפני שלקחתי את ההחלטה להתמודד בבית היהודי, ישבתי עם הרב רונצקי ודנו בכל הסוגיות: שבת, נישואין, גיור וכו. לא התגלו בנינו חילוקי דעות. בכוונתי בנושאי דת ומדינה להיצמד לעמדתה של הציונות הדתית ולהיוועץ ברב רונצקי כסמכות רוחנית".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו