חברי הפרלמנט מכל העולם בירושלים
חברי הפרלמנט מכל העולם בירושלים ששון תירעם

עשרות נציגי ראשי שדולות אוהבי ישראל בקונגרס האמריקני ובפרלמנטים ברחבי העולם, השתתפו היום (ד') במסיבת עיתונאים מיוחדת במלון ממילא בירושלים במעמד שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין.

בין המשתתפים במסיבת העיתונאים: חברי קונגרס ופרלמנט מארה"ב, ברזיל, קנדה, פינלנד, הולנד, סלובקיה, גרמניה, איטליה, מקדוניה, הפיליפינים, פורטוגל, דרום אפריקה, אורוגוואי, פורטוגל, בריטניה, אסטוניה, הונגריה וספרד.

טרנט פרנקס, חבר קונגרס מאריזונה, אמר: "אם לאיראן יהיה נשק גרעיני נצטרך לוח שנה חדש, כי הנשק הזה ישנה את העולם שאנו מכירים לחלוטין. איראן תיתן את הנשק הזה לארגוני טרור והילדים שלכם ושלי יכנסו לעידן של טרור גרעיני. קשה לי עם האמירה 'ישראל תטפל באיום האיראני', אין אני אומר שהיא לא אפקטיבית, אך זו לא האחריות שלה בלבד, זו אחריות של כל האנשים החופשיים ברחבי העולם. ישראל לא יכולה לעמוד לבד בשם כל העולם".עוד הוסיף פרנקס: "אלפי טילים של חמאס וחיזבאללה יפלו על ישאל ולישראל יש כל הזכות לעשות כל שביכולתה כדי להבטיח שזה לא יקרה. הביטחון של ישראל צריך להיות בידיים ישראליות. העם היהודי לא יכול לחזור לתאי הגז – זוהי הצהרה שצריכה להיות מכל העולם. על העולם לחבור יחד ולפעול כמשפחה אנושית בינלאומית ולא לתת יד לשימוש בנשק גרעיני. המחויבות שלנו לישראל זה משהו שחשוב לכל העולם ואני מקווה שישראל מבינה את המחויבות הזו".פרנקס ביקר את הנשיא אובמה ואמר: "לצערי הנשיא אובמה מותח ביקורת על ישראל בעניין בנייה בעיר הבירה שלה, ירושלים, יותר מאשר הוא מבקר את אחמדינג'אד והמשטר האיראני על פיתוח הנשק הגרעיני".האנו טקולה מהאיחוד האירופי אמר: "העולם לא מכיר את ההיסטוריה, והתפקיד שלנו הוא להסביר את ההיסטוריה של המזרח התיכון -  כך העולם יוכל להבין טוב יותר את הסיטואציה המורכבת פה. ירושלים היא העיר הקדושה לשלוש הדתות, אך חשוב לזכור שהאל נתן אותה ליהודים. על כן יש צורך לקבוע כי ירושלים תהיה הבירה הבלעדית של ישראל. התנ"ך אומר בבירור שהאל יברך את ישראל וכאשר אנו נעבוד בשביל ישראל אנו עובדים גם עבור האומות שלנו" .

נציגי שדולת אוהבי ישראל הגיעו לארץ לביקור תמיכה והזדהות עם ישראל בן יומיים. במהלך שהותם בארץ הם ערכו דיונים על הדרכים לחיזוק ישראל בקונגרס ובפרלמנטים ברחבי העולם, וערכו פגישות עם בכירים בממשל הישראלי. האירוע נערך ביוזמת שדולת אוהבי ישראל בקונגרסים שונים בעולם והעומד בראשה, השר לשעבר הרב בני אלון, ובחסות משרד ההסברה והתפוצות, הקונגרס היהודי העולמי והשגרירות הנוצרית הבינלאומית ירושלים.את מסיבת העיתונאים פתח יו"ר יו"ר ארגון שדולת אוהבי ישראל, הרב בני אלון שאמר: "בזכות פעילות חברי הקונגרס אנו חושפים את העולם לאמת- אמת שהעולם כולו עומד בפני סכנה מפני הגרעין האיראני, אמת שלמדינת ישראל יש זכות להגן על עצמה, אמת שישראל שייכת לעם היהודי ואמת שירושלים היא בירתו"השר יולי אדלשטיין: "אחת הבעיות בישראל היא שאנו מאבדים אמונה. לפעמים אנו מרגישים שכל העולם נגדנו. אך זוהי תפיסה מוטעת ואזרחי ישראל צריכים להבין שהעולם לא נגדנו, שיש לנו חברים נהדרים - בפרלמנטים וברחובות ברחבי העולם. אני בטוח שעם התמיכה שלכם ישראל תוכל לעמוד מול כל מי שעומד נגדה".עוד הוסיף השר: "היוזמה שלכם להיאבק בגרעין האיראני באמצעות סנקציות דיפלומטיות, יחד עם הסנקציות הכלכליות שכבר נותנות את אותותיהן, הן אולי המעצור האחרון לפני פעולה צבאית נגד איראן".במהלך מסיבת העיתונאים, הציגו ראשי השדולות הצהרה התומכת בישראל ובהתמודדותה מול אויביה. את ההצהרה הגישו חברי הקונגרס לשר אדלשטיין. במסמך נכתבו ההצהרות הבאות:1. לעם ישראל יש את הזכות המלאה לחיות בשלום ובביטחון במולדתו ההיסטורית, כולל אזור יהודה ושומרון שבו הייתה נוכחות יהודית עקבית במשך 3000 שנה.2. כמדינה ריבונית מוכרת על ידי האומות המאוחדות, לישראל יש זכות למשול בהגירה שלה ובמדיניות ההתאזרחות, ולעודד ולקבל  כל יהודי מכל רחבי העולם, אשר בוחר לשוב לארצו.3. ירושלים צריכה להישאר בירתה הנצחית והבלתי מחולקת של ישראל והעם היהודי, ומתוך הכרה בכך שכל מדינות העולם צריכות למקם את שגרירויותיהן בירושלים.4. בעוד שכולנו מייחלים לשלום, אנו מכירים בכך שהלחצים על ישראל מצד הקהילה הבינלאומית למשא ומתן ולעשיית ויתורים עם אלו שנשבעו להשמידה לא הובילו לשלום.5. המשטר האיראני ופיתוחו של נשק להשמדה המונית, תוך  הצהרת מטרתה - הרס מדינת ישראל, מהווה סכנה ברורה ומיידית לקיומה של מדינת ישראל, שיש להתנגד לה.6. הפעולות הצבאיות ההגנתיות של ישראל הן חוקיות על פי החוק הבינלאומי, ועולות בקנה אחד עם סעיף 51 למגילת האו"ם, ששומרת את הזכות לכל אומה לעסוק בפעולות של הגנה עצמית.7. אנו תומכים בממשלת ישראל, הפועלת במסגרת זכויותיה והתחייבויותיה לאזרחיה, כשהיא עומדת בנחישות בהגנה על שטחה הריבוני ופועלת פעולת מנע, במידת צורך, כדי להבטיח את ההגנה על אזרחיה והישרדותו של הקיום הלאומי.8. הצדק החברתי דורש כי יינתן פיצוי לפליטים יהודים מארצות ערב,  יוכר כשווה לתנאים להם זכאים פליטים ערבים משנת 1948.