לשכת גיוס
לשכת גיוספלאש90

25 ארגונים חברתיים משמאל ומימין בישראל שיגרו מכתב לשר הביטחון אהוד ברק שבו הם דורשים כי צה"ל יחיל את חוק שירות הביטחון הכללי על כל הציבור החרדי ויחל לגייס מיידית את כל בחורי הישיבות.

בין הארגונים העומדים מאחורי המכתב ניתן למצוא את הפורום לשוויון בנטל, תנועת ישראל חופשית, תנועת אומ"ץ, תנועת התעוררות בירושלים, תנועת המחנה המשותף, עמותת חדו"ש, עמותת צדק למשפחות הנופלים במערכות ישראל, מועצת התלמידים והנוער, עמותת יש סיכוי, ארגון יד לבנים, המועצה לשלום ובטחון, ואם תרצו.

בדבריהם כותבים הארגונים כי חוק טל בוטל בסוף חודש יולי בגין פסיקת בג"ץ, ומשכך, החוק התקףכעת הוא חוק שירות ביטחון כללי.

"על פי הודעה שהוצאת, צה"ל היה אמור להגיש תוכנית עבודה עד סוף אוגוסט. מאז עבר חודש, ועל פי הידוע לנו לא פורסמה תוכנית", כתבו מייצגי הארגונים, "עברו חודשיים מאז ביטול חוק טל, וטרם גוייס חרדי אחד, בכך, אתה עובר על החוק ועושה שימוש פוליטי בצה"ל".

לדבריהם, אם המכתב לא יזכה למענה הולם הם יחדשו את המאבק הציבורי. "אם לא נקבל הסבר, הוא יהיה ממוקד בך – כאחראי על המצב", הבהירו לברק.

עוד הוסיפו כי "התכנית לא מיושמת בגלל החלטה שלך שלא לקדם את היישום, מסיבות השמורות עימך. אתה הופך את צה"ל לגוף העובר על החוק כאשר אינו מגייס כ-55 אלף תלמידי ישיבות אשר אמורים להתגייס. אי הפעולה שלך גורמת לעוול מוסרי, ביטחוני, משפטי וחברתי. אנו דורשים ליישם את חוק שירות ביטחון בדחיפות. האפליה בין המיעוט המשרת לבין הרוב המשתמט פוגעת בביטחון ישראל"