זאב אלקין
זאב אלקין צילום: פלאש 90

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, מציין בראיון לערוץ 7 כי למרות העובדה שמפלגות הקואליציה אינן מעוניינות בבחירות בקרוב, נראה שמערכת בחירות בלתי נמנעת.

"המפלגות כולן מעוניינות להעביר תקציב ולא ללכת לבחירות, אך נוקטות בשיטה הידועה של "השכן ישלם", התוצאה של מצב זה הוא שלא תהיה ברירה ואנחנו נמצא את עצמנו במערכת בחירות", מסביר אלקין.

אלקין מדגיש, כי התוספות התקציביות שניתנו לסעיפים שונים כדוגמת חינוך חינם מגיל 3, נקודות זיכוי במס להורים לילדים עד גיל 3 וכדומה, מחייבות מקורות מימון, אשר חלקם ימומנו מהגדלת התקציב אולם חלקן האחר יהיה חייב לבוא מקיצוץ בסעיפים אחרים כדוגמת קצבאות הילדים, דבר שחלק מהמפלגות מתנגדות לו.

אלקין איננו מאמין שהמשבר בין ראש הממשלה נתניהו לשר הביטחון ברק היה מבוים, והוא סבור כי "שיחת הנזיפה" היתה אותנטית ושיקפה את מצב העניינים בין ראש הממשלה לשר הביטחון.

"הפרשנים שהמציאו את התיאוריות על הקשר המיוחד במינו בין ברק לנתניהו, דבר שלא היה ולא נברא, צריכים היום להמציא תיאוריות חדשות על מנת לאשש את התיאוריות הישנות. הקשר בין ברק ונתניהו התבסס על שיתוף אינטרסים קואליציוני, כמו גם על עמדות דומות בכל הנוגע לטיפול בסוגייה האיראנית, וכאשר החלו לנשב רוחות הבחירות ברק עשה מה שברק יודע לעשות יותר טוב מכל דבר אחר וזה לדאוג לאהוד ברק וכך נולד המשבר", מסביר אלקין.