מאוימים? פעילי חיזבאללה
מאוימים? פעילי חיזבאללה רויטרס

הצבא הסורי החופשי הלוחם להפיל את משטרו העלאווי של בשאר אסד משגרים איום גלוי לעבר ארגון חיזבאללה השיעי, בעל ברית לסוריה ולאיראן, אשר שלח לוחמים לסייע לצבא הסורי לדכא את המרד.

"אנו נעביר את המערכה הקיימת בסוריה ללב אזור א-דאחיה הדרומי בלבנון אם לא תחדל התמיכה במשטר הסורי הרוצח", הזהיר פהד אל-מצרי, האחראי על תחום ההסברה בצבא הסורי החופשי.

לדבריו, כוחות המורדים לכדו באזור הכפרי של חומס 13 פעילים של חיזבאללה שרצחו אזרחים סורים, מתוך אמונה שהם "משרתים את הג'יהאד כנגד המזימה הבינלאומית נגד סוריה”.

מצרי ציין עוד, כי מוצאם של 13 העצורים מאזור בעלבכ אל-הרמל בלבנון וכי גורלם ייקבע בידי מפקדי השטח של המורדים. הוא טען, כי חיזבאללה מעורב מאוד בלחימה נגד המורדים ועיקר פעילותו מתמקדת בבירה דמשק באזור אל-זבדאני, שם נמצא כוח של משמרות המהפכה של איראן.

מאז תחילת המרד בסוריה נהרגו יותר מ-31 אלף איש, יותר ממאה ביממה האחרונה. כוחות המורדים שולטים בחלקים נרחבים בצפון המדינה, בעיקר באזורים הכפריים של חלב, חומס, חמאס ודיר אל-זור, וכן בדרום בעיר דרעא.

הצבא הסורי בסיוע משמרות המהפכה האיראניות וחיזבאללה ותוך שימוש בחיל האוויר ממשיך בניסיונו לדכא את המרידה בכוח, כולל תוך ביצוע מעשי טבח המוניים.