נתניהו: אבקש את אמונכם מחדש
(צילום הוידאו באדיבות ערוץ 1)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הכריז במסיבת עיתונאים שכינס, כי הוא מבקש לקיים את הבחירות מוקדם ככל הניתן, בתום ארבע שנות כהונה.

נתניהו ציין כי ממשלתו היתה היציבה ביותר מזה זמן רב, והזכיר כי "חיזקנו את הביטחון מול איומים קשים, בין השאר מכיוון איראן, וחיזקנו את הכלכלה תוך כדי משבר כלכלי עולמי מתמשך שהביא לקריסתן של כלכלות באירופה".

לדבריו, "השקענו משאבים גדולים מאוד בחיזוקו של צה"ל וניהלנו מדיניות כלכלית אחראית. ייצרנו מספר שיא של 330 אלף מקומות עבודה. הוספנו השקעות בחינוך ובתחבורה. יש רק דרך אחת לשמר את ההישגים הללו אנחנו חייבים להמשיך לנקוט במדיניות בטחונית וכלכלית אחראית".

נתניהו קבע, כי "יש לנו הרבה אתגרים, לשמור שלאיראן לא תהיה פצצה גרעינית, לשמור על גבולותינו ועל הסכמי השלום ולהבטיח כלכלה דינמית וצומחת, כל זה מחייב תקציב אחראי".

לאור זאת ציין נתניהו, כי "הגעתי למסקנה שבעת הזאת לא ניתן להעביר תקציב אחראי. לצערי בשנת בחירות קשה למפלגות לשים את האינטרס הלאומי מעל האינטרס המפלגתי. אני לא אתן שהדבר הזה יקרה. בעת הזאת מול שתי הטלטלות שסביבנו חובתי כראש הממשלה לשים את האינטרס הלאומי מעל הכול. טובתה של מדינת ישראל מחייבת הליכה לבחירות עכשיו מהר ככל האפשר. אחרי ארבע שנים נלך לבחירות, אני מודה לאזרחי ישראל על הזכות שניתנה לי לשרת אתכם כראש ממשלה ואני מבקש מכם את אמונכם פעם נוספת".