אילסטרציה
אילסטרציה פלאש 90

9 חברות רכב ישראליות ישתתפו החל מהיום בתערוכת IZB – International Suppliers Fair 2012  הנערכת בעיר וולפסבורג, גרמניה במטה קבוצת פולקסווגן, יצרנית כלי הרכב הגדולה באירופה. השתתפות החברות הישראליות היא ביוזמת הנספחות המסחרית בברלין ובשיתוף מכון היצוא הישראלי. במסגרת התערוכה יקיימו החברות מפגשים עסקיים עם יצרני רכב וספקי משנה.

בין החברות הישראליות שישתתפו בתערוכה יהיו גם חברת "Arilou" טכנולוגיות, המפתחת מערכת סייבר סקיוריטי לרכבים, וכן חברת אלתם עין השופט, המפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות תאורה מתקדמים. כמו כן ישתתפו בפעילות החברות: כרמל, רביב, אורנית, פומוטיב, מיברג, אנגלנדר ואקסטל המציעות מגוון של חלקים מתקדמים לרכב גם פתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום התוכנה ועוד.

ממשרד התמ"ת היוזם את ההשתתפות הישראלית ביריד נמסר כי תערוכת IZB מתקיימת אחת לשנתיים בעיר וולפסבורג, בה יושב המטה של קונצרן פוקסווגן אשר נותן חסותו לתערוכה, עובדה המבטיחה ביקורים של נציגים רבים ממחלקות שונות ומגוונות של הקונצרן ומותגיו השונים דוגמת Skoda, AUDI MAN, Seat, Porsche  כמו גם נוכחות מסיבית של יצרניות משנה (TIER 1). התערוכה נחשבת לאחת המובילות בעולם בתחום הרכב, בעיקר לחברות אשר מעוניינות לעבוד מול ה OEM's & Supplier Tiers.ובמסגרתה ניתן להתעדכן במגמות האחרונות והחידושים בתעשיית הרכב העולמית.

 למרות המשבר הכלכלי באירופה, פולקסווגן ממשיכה לרשום צמיחה, בין היתר בשל עלייה בביקושים בשוק האמריקאי והסיני. בחמשת החודשים הראשונים של 2012, עלו מכירות קונצרן פולקסווגן בתשעה אחוזים, כך על-פי הודעה של היצרנית.  פולקסווגן אף הציבה לעצמה יעד שאפתני: להפוך ליצרנית הרכב הגדולה בעולם עד שנת 2018.

חמדת שגיא, הנספחת המסחרית של משרד התמ"ת בברלין, אומרת: "תעשיית הרכב הישראלית מורכבת מ- 150 יצרנים המספקים חלקים, כלים ופתרונות תוכנה וטכנולוגיות בתחום ה- EV. חדשנותה הידועה של ישראל באה לידי ביטוי גם בתעשייה זו וישראל היא מקור אטרקטיבי לטכנולוגיות שיכול להוות השלמה לצרכים השונים של תעשיית הרכב העולמית והגרמנית בפרט. ישראל מייצאת חלקים ומערכות לרכב  ליצרני רכב ויצרני משנה (tier1) בהיקף של כמעט מיליארד דולר בשנה".

ממינהל סחר חוץ במשרד התמ"ת נמסר כי בסיכום נתוני הסחר של שנת 2011, ייבאה ישראל מגרמניה טובין וסחורות בערך של 4.424 מיליארד דולר, (גידול של 25.8% לעומת הייבוא ב2010), בעיקרם מתכות, מוצרים כימיים, פלסטיקה מכונות וכלי רכב. בתקופה הזו ייצאה ישראל טובין וסחורות בשווי של 1.919 מיליארד דולר, (גידול של 14.57% לעומת 2010). עיקר הייצוא כלל מוצרי הי-טק, מוצרים כימיים ומכונות

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו