הרב צפניה דרורי
הרב צפניה דרורי שלומי שלמוני

רבנים מרכזיים בציונות הדתית קוראים לציבור המצביעים בבחירות הפנימיות בבית היהודי להצביע רק עבור "נציגים שאנו בטוחים בהם שימסרו נפשם כדי להביא לאחדות העם התורה והארץ. ואשר חייהם קודש לדברי ה', בחייהם האישיים ובדרכם הציבורית", כלשונם במכתב שהם מפרסמים היום.

הרבנים החתומים על המכתב הם הרב צפניה דרור - רב העיר קריית שמונה וראש ישיבת ההסדר, הרב איתן אייזמן - ראש רשת החינוך התורני "נעם-צביה", הרב ירחמיאל וייס - ראש ישיבת מרכז הרב לצעירים והרב יצחק שילת.

במכתבם מדגישים הרבנים את חשיבות אחדות המחנה ו"קוראים לכל נציגי הציבור של הציונות הדתית, להתאחד ולפעול יחד, במסגרת אחת, לקראת הבחירות לכנסת הבאה. אחדות המחנה וקירוב הלבבות קודם כל, בתוך קהלנו פנימה, הינה ערך עליון של אחדות לחבר לאורה של התורה והארץ את המוני בית ישראל. בטוחים אנו שיתקיימו בנו דברי בעל הטורים, שכאשר ננהג אנחנו כ"בני איש אחד "נ ח נ ו" {בבחירות הפנימיות} יתקיים בנו גם "נ ח נ ו נחלץ חושים לפני ה'" אמן. כן יהי רצון".

את מכתבם חותמים הרבנים בהבטחה לסייע בהקמתו של גוף פוליטי תורני שייצג את ציבור הציונות הדתית. "אנו בטוחים כי נבחרים ראויים ישכילו להקים גוף תורני ציבורי בצדם. ואנו מבטיחים לסייעם בכל לב לגיבוי כוחם ושמירת אחדותם".

ח"כ זבולון אורלב הביע קורת רוח רבה מתוכנו של המכתב ומסר "המנהיגות התורנית של הציונות הדתית מחזקת את דעתו ודרכו כי המפדל חייבת לשמור על זהותה ואופייה כמפלגה דתית לאומית ובשום אופן לא להפוך  את הבית היהודי-המפדל למפלגת ליכוד ב'".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו