מחזירים. טויוטה
מחזירים. טויוטהפלאש 90

ענקית הרכב טויוטה קראה היום (רביעי) להחזרתן של 7.4 מיליון מכוניות ברחבי העולם למוסכים לתיקון בטיחותי (ריקול), בשל תקלה בתפעול החלונות החשמליים.

טויוטה תחזיר לתיקון 2.47 מיליון מכוניות בארה"ב, 1.4 מיליון מכוניות בסין ו-1.39 מיליון מכוניות באירופה. המכוניות שבהן עלולה להיות תקלה הן מדגמים כמו יאריס וקורולה מהשנים 2006 עד 2010.

בישראל, החברה קוראת להחזיר 28,500 מכוניות. מדובר במכוניות מהדגמים קורולה, יאריס, אוריס, ראב 4 וקאמרי, שיוצרו בשנים 2006-2008.

כתוצאה מהתקלה, עלולה להיות תחושה "דביקה" בעת תפעול מתגי החלונות החשמליים במכוניות, אמרה טויוטה, אשר הזהירה כי שימוש בשמנים או חומרי סיכה לטיפול בבעיה עלול לגרום להמסת המתג או לגרום לעשן ואף לאש בתנאים מסוימים. עם זאת, החברה אמרה כי התקלה המדוברת לא גרמה עד כה לפגיעות בנוסעים במכוניות.

התיקון אמור להתבצע במשך כשעה, והיצרנית תבצע אותו בכל אחד מהמוסכים המורשים שלה ללא תשלום. בנוסף, החברה תשלח לבעלי המכוניות הודעות אישיות עם קריאה להגיע למוסכים.

לא מדובר בפעם הראשונה בשנים האחרונות שבה טויוטה קוראת לבעלי מכוניות להגיע למוסכים בגלל תקלה. ב-2010 נקראו עשרות-אלפי בעלי מכוניות של היצרנית היפנית להגיע למוסכים בגלל תקלה בדוושת הגז.