יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: פלאש 90

"בוודאי שהוא לא שונא חרדים, הוא פשוט משפד אותם להנאתו בטורו כבר שנים מדי שבוע", כך הגיבו בש"ס לטורו של יאיר לפיד שפורסם באתר החרדי "כיכר השבת" בו הבהיר כי אינו שונא חרדים וכי הוא בסך הכל מבקש דיאלוג אמיתי עם הציבור החרדי.

ההתגוששות בין ש"ס ליוסף לפיד, אביו של יאיר לפיד, הועילה לשני הצדדים במספר מערכות בחירות בעבר. כעת, עושה רושם כי המפלגות החרדיות מנסות להחזיר את השיטה.

"אני פוליטיקאי כבר כמעט שנה, ואחד הדברים שהחיים הפוליטיים מלמדים אותך מהר וביעילות, הוא שאסור להיעלב", כתב לפיד, "למה? מפני שעלבון הוא חולשה, ויריביך תמיד יחפשו אצלך נקודות חולשה. אני מזכיר זאת לעצמי שוב ושוב, ובכל זאת איני מצליח שלא להיעלב בכל פעם שאני קורא או שומע שאומרים עלי שאני שונא חרדים, יהודים, או את הדת היהודית", הוסיף.

בתגובה, פרסמה סיעת ש"ס תגובה חריפה שכוונה ישירות ליאיר לפיד, יו"ר מפלגת 'יש עתיד', "לא לעולם אפשר להסתיר את דעותיך וכוונתיך האמיתיות... מצע מפלגתך גלוי ומפורסם, ובו ניתן לראות שמצעה בענייני דת ומדינה זהה למצע מפלגת שינוי - אותה גברת בשינוי אדרת", כתבו.

"בוודאי שהוא לא שונא חרדים, הוא פשוט משפד אותם להנאתו בטורו כבר שנים מדי שבוע... אבל תמיד הכול באצטלה של דאגה לזולת ואהבת חרדים, ובמיוחד לילדיהם המסכנים החיים בעוני, תחת שלטון הפחד של העסקנים", הוסיפו בש"ס, מבלי ששכחו לעקוץ את לפיד, על כך שהוא "משמש לנו דוגמא נאותה לכך שגם אם לא למדת לימודי ליבה, וגם אם לא עשית שירות צבאי (לא מר לפיד, כתיבה ב'במחנה' אינה נחשבת לנשיאה בנטל) - הינך שווה זכויות במדינה ישראל".