המועמד לראשות הבית היהודי, נפתלי בנט, תקף אמש (רביעי) במפגש פעילים בירושלים את יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ'.

"אנו נכנסים לעונת בחירות, ותיכף יישלפו כל הסיסמאות המוכרות. יש נושא אחד שממעטים לעסוק בו, ויש לו השלכה כבירה על חיינו. התפיסה התקשורתית וציבורית לגביו היא הפוכה מן המציאות. ההסתדרות. היא נתפסת כמגנה על העובדים וכחומת המגן של החלשים. בפועל, ההסתדרות נשלטת על ידי הוועדים החזקים ביותר במשק: הרכבות, חברת החשמל, הנמלים ועוד ." הקדים בנט והמשיך "אך על מי הם באמת מגינים? על החזקים ביותר וכולנו משלמים את המחיר על כך", קבע בנט.

לדוגמא הביא בנט בדבריו מקרים בהם, "המדינה רוצה לשבור את מונופול הנמלים, לפתוח נמלים תחרותיים ופרטיים. הדבר יוזיל בצורה דרמטית את מחירי המוצרים המיובאים, כי מחיר הנמל מגולם בהם, וכולנו נרוויח מכך. אך מי מונע זאת? נכון, ההסתדרות והוועדים החזקים. דוגמא נוספת: המדינה רוצה לייעל את הרכבות, כדי שהשירות ישתפר, והמחירים יירדו. מי נלחם בזה? נכון, ההסתדרות".

בנט הוסיף, כי "הסתדרות אמיתית הייתה צריכה לדאוג לחלשים ביותר במשק, לא לחזקים ביותר, כמו המלגזן בנמל אשדוד שמרוויח מעל 50,000 ש"ח בחודש. למה תומכים בחזקים? כי הכוח הפוליטי אצלם".

בנט הפנה אצבע מאשימה כלפי יו"ר מפלגת העבודה בנושא: "ואיפה שלי יחימוביץ בעניין? עם החזקים. לעולם היא לא פועלת נגד הוועדים החזקים. אז כולנו משלמים את המחיר בעלות הסוכר והשמן, הנסיעה ברכבת ובאוטובוס, בעלות החשמל הביתי. למה שלי יחימוביץ לא פועלת לטובת אזרחי ישראל, אלא לטובת הוועדים החזקים? כי הם המליכו אותה לראשות מפלגת העבודה בפריימריז. ההסתדרות פקדה אלפי מתפקדים שבחרו בה. היא לא יכולה לצאת נגד מי שהביא אותה לתפקיד".

את דבריו סיים בנט ואמר: "במילים אחרות, כל אזרח ישראלי מוציא אלפי שקלים בשנה במס מיוחד, נקרא לו "מס ההסתדרות" שבא לידי ביטוי במחירים יקרים מהנדרש, והכסף עובר לידי הוועדים החזקים ביותר במשק. זה אינו סוציאליזם ובטח לא צדק חברתי.

זוהי כניעה לכוח, על חשבון החלשים ביותר בחברה, שצריכים גם הם לשלם על לחם, חלב, חשמל ומים. אני תומך בכל ליבי בהתאגדות למען הגנה על עובדים. אך ההסתדרות ושלי יחימוביץ מגינים היום על החזקים ולא על החלשים. חייבים לשים לכך סוף".