ברק: "בית השלום" לרוכשים היהודים

שר הביטחון הורה לתת היתר עסקה לבית השלום בחברון, והינחה את ראש המנהל האזרחי לאפשר את העברת החזקה בנכס לרוכשיו.

חגי הוברמן וחזקי ברוך , כ"ה בתשרי תשע"ג

בית השלום. ארכיון
בית השלום. ארכיון
פלאש 90

שר הביטחון אהוד ברק הורה לתת היתר עסקה לבית השלום בחברון, והינחה את ראש המנהל האזרחי לאפשר את העברת החזקה בנכס לרוכשיו.

ההחלטה התקבלה בעקבות החלטת ביהמ"ש המחוזי בירושלים מ-13 בספטמבר, לאשר את הסכם המכר ולהעביר תוך 30 יום את החזקה בנכס לידי חברת "טל בניה והשקעות קרני שומרון".

בהודעת שר הביטחון נאמר כי השר קיבל את החלטתו לאחר שעיין בחוות דעת היועמ"ש לממשלה וקיבל את עמדות המינהל האזרחי ואלוף פיקוד המרכז.

כתבנו חזקי עזרא מציין כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, בתיאום עם שר החינוך גדעון סער ושרים נוספים, תיכנן להביא לישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב, הצעת החלטה הקובעת כי יש להנחות את אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון, ראש המינהל-האזרחי תא"ל מוטי אלמוז לאשר את הרכישה. אם היתה מתקבלת החלטה כזו, היא היתה מחייבת את שר הביטחון, החייב כמו כל שר לבצע את החלטות הממשלה.

בעקבות זאת החליט שר הביטחון להקדים את החלטת הממשלה כדי להיראות יוזם ולא נגרר, והורה לגורמים הצבאיים לקדם את אישור הרכישה.

יו״ר מועצת יש״ע דני דיין הודיע כי הוא מברך על ההחלטה לתת היתר עיסקה לבית השלום בחברון. עם זאת הוסיף דיין: ״הלקח שצריך להילמד מן המקרה הזה, בו במשך 4 שנים נמנעה מן הרוכשים החוקיים הכניסה לנכס שלהם, הוא שיש לאמץ לאלתר את המלצות ועדת השופט העליון אדמונד לוי ולבטל כליל את הצווים המפלים לרעה יהודים ביו״ש. על שר הביטחון לאפשר חזרה מיידית של הרוכשים החוקיים גם לבית המכפלה כדי למנוע מראש עינוי דין מיותר נוסף״