כתב אישום: גנב ספרי תורה וקיבל כסף תמורתם

הפרקליטות הגישה כתב אישום חמור נגד רב המושב ברוש שבדרום, בטענה שגנב גווילי ספרי תורה וקיבל בתמורה מאות אלפי שקלים.

חיים לב , ל' בתשרי תשע"ג

ספרי התורה עם הבריסטולים בתוכם
ספרי התורה עם הבריסטולים בתוכם
דוברות המשטרה

הפרקליטות הגישה היום (שלישי) כתב אישום חמור לבית המשפט השלום בבאר שבע, נגד הרב יהודה רוזיליו, רב המושב ברוש שבדרום, בטענה שגנב גווילי ספרי תורה וקיבל במרמה על מכירתם תמורה של מאות אלפי שקלים.

רב המושב מואשם בשישה אישומים: עבירות של גניבה בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, עלבון דת ועוד.

"במסגרת תפקידו היה אחראי הנאשם על מתן שירותי הדת במושב, וקיבל משכורת חודשית מהמועצה הדתית, מתוקף תפקידו קיבל מהמתפללים תשלום עבור הזכות לשאת את ספרי התורה במהלך יום הכיפורים וחגיגות שמחת תורה, תוך הצגת מצג שווא בפני המתפללים לפיו הם נושאים ספרי תורה כשרים, בשעה שהוא יודע שהם ריקים", נכתב בנוסח כתב האישום.

על פי כתב האישום, הרב כתב ספרי תורה עבור משפחות מהמושב אשר הזמינו ספרי תורה וקיבל מהם תשלום עבור עבודתו.  כשהוזמן ספר תורה חדש, תחת לכתוב ספר תורה, נטל הרב את הגווילים ומכרם למשפחה אחרת תוך שהוא מספר לקונים החדשים כי כתבם במיוחד עבורם.

עוד נטען בכתב האישום, כי ערב 'שמחת תורה' הכניס הרב בריסטולים ריקים תחת הגווילים שגנב כדי למנוע מהמתפללים לעמוד על מעשה הגניבה.

לטענת פרקליטו, רב המושב ביצע את המעשה הנורא בשל חובות גדולים לשוק האפור בהם הוא שרוי. בדיון בבית המשפט ביקשה הפרקליטות לשחררו בהסכמה למעצר בית תוך הפקדת ערבות והטלת איסור לעסוק ברבנות על כל המשתמע מכך.