נעם שליט: גלעד מתנגד לשידור הסרט בערוץ 10

"גלעד אמנם חתם על אישור לפיו אפשר לצלם אותו, אך הוא לא הבין שזה ישודר בערוץ מסחרי בשעות השיא", כך אומר נעם שליט.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , א' בחשון תשע"ג

נתניהו וגלעד
נתניהו וגלעד
צילום: פלאש 90

נעם שליט מותח הבוקר (ד') ביקורת על התנהלות ערוץ 10 לקראת שידור הסרט על בנו גלעד הערב לציון שנה לחזרתו מהשבי.

שליט האב אומר כי בנו מתנגד לשידור הסרט, וכי לא הבין שהצילומים נעשו לצורך שידורם בטלוויזיה.

"גלעד אמנם חתם על אישור לפיו אפשר לצלם אותו, אך הוא לא הבין שזה ישודר בערוץ מסחרי בשעות השיא", אמר נעם שליט לגלי צה"ל.

"הוא דיבר עם המפיקות שליוו אותו ולא ידע שזה ייכנס לסרט". שליט גם אמר כי התגובה שפרסם ערוץ 10, לפיה הוא עצמו מתנגד לשידור הסרט בגלל תכנוניו הפוליטיים, היא עזות מצח. "התגובה הזו לא ממש הפתיעה אותי", הוסיף. שליט ואמר כי התנגדות המשפחה לשידור נובעת מעמדתו של גלעד בלבד. "הוא זה שמרגיש כי אינו מוכן עדיין לחשיפה שכזו, ולכן כעס על החלטת הערוץ לשדר את הסרט".

בסרט שישודר הערב, וקטעים ממנו כבר שודרו בערוץ 10, מספר גלעד שליט על תקופת השבי, על יום השחרור ועל החזרה לביתו. "בשבי שיחקתי עם עצמי כל מיני משחקים מוזרים, בעיקר משחקים ספורטיביים", סיפר שליט, "הייתי מכין כדור מגרביים או מחולצה, זורק לכל מיני מקומות. הייתי ממציא לעצמי כל מיני דברים ומשחק ארץ עיר".

שליט האב מספר על שיקומו של בנו. "מעולם לא שאלנו אותו ממש מה עבר עליו ולא תחקרנו אותו. גלעד משתף רק כשהוא רוצה, בצורה טבעית. ככל שעבר הזמן כך גדלה התמיהה על כך שהוא הצליח לשרוד את חמש השנים הללו, אך בשורה האחרונה הוא הצליח להשתקם - הוא כותב טורים, צופה במשחקים, טס לחו"ל, ואף בודק אפשרויות ללימודים בשנה הבאה", אמר האב.

נעם שליט גם סיפר כי אתמול שוחח עם תמי ארד, שבעלה רון ארד נפל בשבי לפני 26 שנה בדיוק "באמת נדמה שמדינת ישראל שכחה אותו. אף לא מילה אחת הופיעה בתקשורת לרגל יום השנה".