יונצח בירושלים. יורי שטרן ז"ל
יונצח בירושלים. יורי שטרן ז"ל פלאש 90

ראש העיר ירושלים ניר ברקת יחנוך רחוב על שמו של יורי שטרן ז"ל, מי שהיה חבר כנסת, דוקטור לכלכלה, לוחם למען חופש הדת וחופש ההגירה ליהודי ברית המועצות.

הטקס יתקיים ביום ראשון הקרוב ברחוב יורי שטרן בשכונת פסגת זאב מזרח שבירושלים.

בטקס יישאו דברים ראש העיר ניר ברקת ושר החוץ אביגדור ליברמן, כמו גם לנה שטרן, רעייתו של יורי ז"ל ואחיו.

יורי שטרן נולד במוסקבה בשנת 1949 לאסתר ולייביש שטרן. בגיל 29 זכה שטרן בתואר דוקטור לכלכה מאוניברסיטת מוסקבה. בשנים אלו כבר פעל שטרן נמרצות למען הציונות וחופש הדת וחופש ההגירה של יהודי ברית המועצות, פעילות בה המשיך גם לאחר עלייתו ארצה, בשנת 1979.

בישראל פעל שטרן למען סיוע בקליטתם וביסוס מעמדם, ובנטיעת שורשיו של "הפורום הציוני", שלימים ממנו צמחו מפלגות העולים- ישראל ביתנו וישראל בעליה, במסגרתה אף נבחר לכנסת הארבע עשרה בשנת 1996. שטרן כיהן כסגן שר במשרד ראש הממשלה וכחבר בוועדות כנסת שונות כמו הוועדה המיוחדת לבעיית העובדים הזרים, וועדת הפנים והגנת הסביבה.

סגנית ראש העירייה, מאשה נוביקוב, אמרה כי "אני גאה שאנו בעיריית ירושלים מנציחים את שמו של יורי שטרן ז"ל אשר היה מסורב עלייה ונלחם על חופש עלייה וחופש דת ליהודי ברית המועצות. מתחילת כוהנתי כסגנית ראש העיר וכמחזיקת תיק עלייה וקליטה ראיתי חשיבות רבה בהנצחת שמו של איש יקר זה. יורי שטרן מיום עלייתו ארצה התגורר בירושלים ובמהלך 26 שנים הקדיש מאמצים רבים לקידום העיר ותושביה, כולל ציבור העולים. מאוד סמלי בעיניי שהרחוב החדש על שמו של ח"כ יורי שטרן ז"ל נמצא בשכונה מתפתחת אשר מונה מספר מאוד גבוה של עולים מארצות מוצא שונות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו