שכונת גילה. מבט מבית לחם
שכונת גילה. מבט מבית לחם פלאש 90

שר החינוך, גדעון סער, התייחס להודעת הגינוי, שפרסמה שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, על האישור לבניית 800 יחידות דיור בשכונת גילה בירושלים.

שר החינוך, גדעון סער, אמר "מוזר שבשעה שהמזרח התיכון "בוער", עשרות אלפי אזרחים נרצחים בסוריה, ואיראן ממשיכה לחתור  לנשק גרעיני- הדבר שמטריד את האיחוד האירופי- הוא בניה בשכונת גילה בירושלים" והוסיף "הודעות מהסוג הזה מביאות לחוסר רלוונטיות של האיחוד האירופי לגבי מה שקורה במזרח התיכון"

השר סער תקף את הודעת הגינוי שפורסמה: "הזכות שלנו על ירושלים היא לא פחותה מהזכות של האנגלים על לונדון או של הצרפתים על פריז, וזאת בלשון המעטה. הזכות שלנו לבנות בירושלים היא לא פחותה מהזכות של האנגלים לבנות בלונדון או של הצרפתים לבנות בפריז.יש ממשלה חזקה שתמשיך לבנות בירושלים. אין חלקים בירושלים. יש ירושלים אחת בריבונות ישראל  ונמשיך לבנות בה".

יו״ר צוות התגובות של הליכוד, ח"כ אופיר אקוניס, אמר "שום גינוי, תקיף ככל שיהיה, לא ישנה את העובדה, שהבנייה בירושלים היא בזכות ולא בחסד. מדיניות הבנייה בעיר היא מדיניות ישראלית שנמשכת מאז 1967 וכל זמן שהיא תלויה בממשלות בראשות הליכוד - היא תימשך!״.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר "אני דוחה בתוקף את הגינוי של האיחוד האירופי לבניה בגילה. גילה היא חלק בלתי נפרד מירושלים ואנחנו לא מתכוונים להתנצל על כך. נמשיך לבנות עשרות אלפי דירות בכל רחבי העיר ולכל המגזרים. רק המשך הבניה ללא פשרות כפי שאנחנו עושים תוזיל את מחירי הדירות ותאפשר לצעירים לגור בירושלים ולבנות בה את עתידם", אמר.

יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, ח"כ דני דנון, אמר "נראה שרוח אנטי ישראלית מנשבת באיחוד האירופי. מעמדה של שכונת גילה זהה למעמדה של ירושלים ותל אביב והגדרות מנוגדות למציאות, כפי שהוצגו על ידי האיחוד האירופי, מעידות על בורות מחד וערכים אנטי ישראלים מאידך", אמר דנון והוסיף: "על כל גינוי של האיחוד יש להכפיל את היקפי הבנייה בהתיישבות ולהבהיר לכל- גילה ויהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל"בהמשך להתבטאות המבישה של האיחוד, פנה דנון לשר החוץ, אביגדור ליברמן, בדרישה לביטול הביקורי ם של נציגי האיחוד האירופי בישראל בחודש הקרוב: "עלינו להבהיר לאיחוד האירופי ולעולם כולו שכל מי שיקרא תיגר על הלגיטימיות של שטחי מדינת ישראל, יזכה ליחס דומה ומעמדו הדיפלומטי יינזק משמעותית. כפי שבריסל היא עיר בבלגיה ומרסיי היא עיר בצרפת, כך גילה היא שכונה לגיטימית ומרכזית בירושלים בירת ישראל", אמר דנון בפנייתו.