נתניהו: בונים בירושלים ללא הגבלה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פתח היום (ראשון)את ישיבת הממשלה בהתייחסות לתרגיל העורף הלאומי "נקודת מפנה 6" שיתקיים במהלך השבוע הקרוב.

"היום אנחנו פותחים בתרגיל לאומי להתמודדות עם רעידות אדמה. אין ממשלה שהשקיעה כל כך הרבה בהגנת העורף מפני שני איומים בסיסיים - האחד, איום הטילים והרקטות, והאיום השני זה איום של רעידות אדמה", אמר נתניהו.

לדבריו, "השקעה גדולה מאוד, ועבודה גדולה מאוד שתכף יפרט אותה השר להגנת העורף, אבי דיכטר. אני רוצה להבהיר שיש לנו עוד תוכניות רבות ועשייה גדולה לפנינו, כי אני רוצה שאזרחי מדינת ישראל יהיו מוגנים וזה בידינו, אנחנו מוציאים את זה אל הפועל".

נתניהו התייחס גם ליוקר המחיה, ואמר כי "התפרסם עכשיו מדד המחירים אחרי תקופת החגים והייתה הפתעה. כולם ציפו שזה יעלה, אבל זה לא עלה. זה לא עלה בין השאר משום שמאות אלפי ילדים מתחילים חינוך חינם בגיל 3, וזה חוסך מאות שקלים בחודש לאותן משפחות, ויש גם דברים אחרים שעשינו כמו טיפול השיניים עד גיל 12 שהוא בחינם והרפורמה בשוק הסלולארי שחוסכת מאות שקלים למשפחה בחודש. מה שעשינו בשוק הסלולארי אנחנו נעשה בשוק המזון, ועל זה אנחנו מתחילים דיונים היום. זה בדיוק הכיוון שאנחנו רוצים ללכת - להכניס תחרות לשווקים האלה ועל ידי כך להוריד את המחירים לטובת הצרכן".

ראש הממשלה הוסיף עוד, כי "אני מבקש להבהיר שאנחנו בונים בירושלים. אנחנו לא שמים שום הגבלה על הבנייה בירושלים. זו הבירה שלנו, וכשם שבונים בכל בירה - בלונדון, בפאריס, בוושינגטון או במוסקבה -ישראל בונה בירושלים. יש לנו קשר לא פחות עתיק ועוצמתי לבירתנו".