הרב מרדכי גרינברג
הרב מרדכי גרינברג אלי מור, "סרט למזכרת"

מאות בוגרים וידידים הגיעו ביום חמישי האחרון לאולמי הדר דימול ברמת גן בכדי לחלוק כבוד לראש ישיבת ההסדר כרם ביבנה, הרב מרדכי גרינברג, בערב הוקרה מיוחד במלאת ח"י שנים בעומדו בראשות הישיבה.

בין המשתתפים נראו גם ראש ישיבות בני עקיבא - הרב אברהם צוקרמן שהוא חותנו של הרב גרינברג, הרב משה דיאמנט, דיין ביה"ד הגדול - הרב אליעזר איגרא, ניסן סלומינסקי, הרב יוחנן פריד, הרב אביחי קצין, הדיין הרב בנימין בארי, הדיין הרב צבי בירנבוים, הדיין הרב משה אמסלם, הדיין הרב ישי בוכריס,  הרב יהודה שטרן, הרב יהודה שחור ועוד.

במהלך הערב הוקרן סרט מיוחד על ראש הישיבה המספר על מפעל חייו ועשייתו הציבורית באזור.

המשגיח הרוחני של הישיבה, הרב אברהם ריבלין, אמר "הרב מוטי הטביע את חותמו המיוחד בישיבה. אם זה ביתר לימוד מחשבה, מוסר ותנ"ך, ואם זה בתוכניות של בחינות, בעיקר בחינות בקיאות. הפתיחות לקהילה הפתיחות לציבור, אם זה גמ"ח ופעולות בישובים החילונים".

ראש ישיבת בנ"ע כפר הרואה, הרב אברהם צוקרמן, אמר "יש לו כושר חשיבה יפה מאוד. והדבר הזה בא לידי ביטוי בשיחות שהוא נותן, בספר על פרשיות השבוע 'כרם שלמה' שהוא חיבר, והוא אפילו בא לידי ביטוי על ידי אותם דברים קטן שהוא כותב בתוך הגיליונות של 'שבת בשבתו'".

המשגיח הרוחני, הרב אברהם ריבלין שליט"א, זקן הר"מים הרב דוד קב שליט"א והנהלת הישיבה העניקו לרב גרינברג כשי גביע גדול במיוחד. ראש הישיבה התרגש מהמעמד והודה לכל מאות הבוגרים שבאו לשמוח ולכבד אותו ואת הישיבה.

הרב גרינברג הזכיר את ראש הישיבה הקודם ומייסדה, הרב חיים יעקב גולדויכט זצ"ל ואמר: "אני חושב שראש הישיבה, בדרכו הלימודית והחינוכית בענייני אגדה, מחשבה ובענייני לימוד, הטביע את החותם".

הוא הוסיף כי "חונכתי וגדלתי על דברים של הרב קוק. אני מרגיש שזה מה שבנה אותי. מאז שהתחלתי לבוא לשיעורים של הרב צבי יהודה, במשך 10 שנים בערך, זה מה שבנה אותי ואת זה אני משתדל להעביר הלאה".

הרב סיכם ואמר: "אני מחפש מישהו שאוכל להעביר לו את המפתחות. אני לא מתכוון לפרוש מהישיבה ואני אעזור לו בכל מה שאני יכול ושיצליח להעלות את הישיבה לפסגות הרבה יותר גבוהות".

צילום: אלי מור, "סרט למזכרת"
צילום: אלי מור, "סרט למזכרת"
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו