אלעד: אין כסף? אין ניקיון במקוואות

מנהלי חברת הניקיון הבהירו למקורבי ראש עיריית אלעד, כי יחדלו מלנקות את מקוואות הטהרה, בשל החוב הגדול של העירייה.

חיים לב , ה' בחשון תשע"ג

מקווה
מקווה
צילום: פלאש 90

המצב הכלכלי במוסדות הציבור באלעד הולך ומחמיר.

על פי דיווחים שונים, מנהלי חברת הניקיון המועסקת על ידי עירית אלעד הבהירו למקורבי ראש העיר, יצחק עידן, כי הם חדלו מלבצע ניקיון במקוואות הטהרה בשל החוב הגדול שנצבר לעירייה בחודשים האחרונים.

מנהלי חברת הניקיון של מקוואות הטהרה באלעד לא קיבלו את שכרם מזה שמונה חודשים. על פי הדיווח, במהלך סוף השבוע האחרון התפרצו חלק מעובדי החברה ללשכתו של ראש העיר שנאלץ להזעיק את האבטחה.

בעקבות היעדר התשלום והעובדה שהצדדים לא הגיעו להסדר, הופסק הניקיון במקוואות מערב השבת האחרונה.

הבוקר (ראשון) דווח כי רבני העיר הביעו את מחאתם בפני מקורבי ראש העיר והבהירו כי המצב הנוכחי אינו יכול להימשך וכי הציבור יביע מחאתו במידה והנושא לא יוסדר אל מול חברת הניקיון במקוואות הטהרה.

באיגוד הכל ארצי של חברות הניקיון והאחזקה בישראל מציינים, כי "במשך שמונת החודשים האחרונים הלנה עיריית אלעד את השכר המגיע לקבלן העבודה עבור שירותי הניקיון שקיבלה העיריה. במשך תקופה זו שילם הקבלן לעובדי הניקיון מקופתו שלו עד שהחוב תפח לכמיליון שקלים". 

דרור אטרי, מנכ"ל איגוד חברות הניקיון וחבר נשיאות איגוד לשכות המסחר, מספר כי "ביום חמישי הודיע הקבלן כי אין ביכולתו יותר לספוג את התשלומים וכתוצאה מכך כל העובדים יפוטרו וכן ייפסקו נתינת שירותי הניקיון לעייריה", וכל שנותר כעת לעובדים הוא לצאת ולהיאבק על שכר עבודתם.

לדברי אטרי, מצבים מעין אלו הם דוגמא לאוזלת ידה של המדינה בטיפול בתופעת הלנת השכר במגזר הציבורי, "עיריית אלעד מחזיקה במשך שמונה חודשים את קבלן השירות שלה כבן ערובה ולא משלמת לו את חובותיה הנאמדים בסך של מיליון שקלים. אנו רואים את המעשה כפשע חמור שיכול יביא לקריסת החברה ופגיעה קשה בעובדים. על המדינה להתערב באופן מידי בתופעת הלנת שכר במגזר הציבורי של עובדי הקבלן, ולא, יפלו עובדים אלה כנטל על המדינה".