משלחת קנדית בכירה לביקור בפולין ובישראל

מפקדי משטרה בכירים ואישים פוליטיים קנדיים יבקרו במחנות הריכוז בפולין ובישראל במסגרת משלחת הסברה שמארגן מרכז ויזנטל בטורונטו.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ח' בחשון תשע"ג

משלחת קנדית בכירה לביקור בפולין ובישראל-ערוץ 7
אושוויץ
פלאש 90

מרכז שימעון ויזנטל בטורונטו מארגן בימים אלה ביקור של משלחת בכירה בישראל ובמחנות הריכוז בפולין. המשלחת תכלול 10 מפקדי משטרה, ראש עיר, סגן ראש ממשלה של אחת הפרובינציות, מנהיגים קהילתיים ופעילים פוליטיים וכן אישים מהקהילה הרפואית והעיסקית המזוהים עם מרכז ויזנטל. על הביקור מדווח העיתון "שלום טורונטו".

חברי המשלחת, בראשה יעמדו אלן ואדל פרבר, יבקרו במחנות הריכוז מיידנק ואושוויץ ומתוכננים להם מפגשים עם ראש עיריית קרקוב ובכירים בשגרירות הקנדית. בישראל הם אמורים לבקר במתקנים של מערכת הביטחון ובשדרות, שם יפגשו עם ראש העיר ותושבים מקומיים על מנת להתוודע למציאות עימה הם מתמודדים תחת איום הטילים.

אבי בנלולו, נשיא מרכז ויזנטל בטורונטו, ציין, כי "הביקור יעניק למשתתפים בו זווית חדשה להתרשם מהתרומה של העם היהודי לאנושות לאחר הטרגדיה הנוראה של השואה". מרכז ויזנטל עורך מדי שנה ביקורי משלחות בישראל, שנועדו לחשוף את המשתתפים בהן למציאות הישראלית ולהיסטוריה היהודית כחלק מתכנית ההתמודדות עם ביטויי השנאה כלפי יהודים והאנטישמיות.