הנייה, אל אקצה וההשראה...
הנייה, אל אקצה וההשראה...פלאש 90

ראש ממשלת חמאס, איסמאעיל הניה, ניצל את דרשת עיד אל-אדחה במחנה הפליטים נוסיראת (26 באוקטובר) כדי להשיב על הביקורת שהטיחה בו הרשות הפלסטינית ברמאללה, על הפיכת רצועת עזה לישות מדינית נפרדת בהנהגת חמאס, כפי שבא הדבר לידי ביטוי בביקור הממלכתי שערך השבוע אמיר קטר ברצועת עזה.

הניה הדגיש בדבריו את תמיכתו בפיוס פנים פלסטיני ובהשגת אחדות לאומית ושלל את האמירה הרווחת באחרונה, ולפיה עזה עברה לחיק המצרי והפכה להיות חלק מחצי האי סיני. "עזה היא חלק בלתי נפרד מאדמת פלסטין, תושביה הם חלק שורשי של עמנו, ועזה, הגדה וירושלים מהווים אחדות אחת של המולדת הגדולה", אמר הניה.

את ערביי ישראל מכליל ראש ממשלת חמאס במסגרת העם הפלסטיני והוא אינו רואה כל אפשרות להגיע לפשרה מדינית עם מדינת ישראל. “"אנחנו נמצאים בעזה, בגדה המערבית, בירושלים, בשטחי 1948, בגולה ובפזורה... לעולם "לא נשלים עם המשך הכיבוש ולו על שעל אחד של אדמת פלסטין".

כמו כן, גינה הניה את מה שכינה "ההפצצה הישראלית" של מפעל התחמושת בסודאן והביע את ביטחונו ש"תקטענה ידי האשמים במעשה הפוגעים באומה". בהתייחסו למצב בסוריה הוא קרא להביא להפסקת שפיכות הדמים בקרב הפלסטינים המתגוררים במחנות הפליטים במדינה והביע תמיכה בעם הסורי המבקש את כבודו ומדינתו.