הכלכלן שלמה מעוז צפוי להודיע כי החליט להיכנס לפוליטיקה ולהתמודד ברשימת הליכוד לכנסת.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך הערב (מוצאי שבת) על החלטתו של מעוז. בהודעה שהוציא אמר כי הוא מאמין שמעוז יתרום רבות לליכוד ולמדינה בשל ניסיונו בנושאים הכלכליים והחברתיים, והזמין אותו לצוות 100 הימים של המפלגה כדי לגבש תוכנית להפחתת יוקר המחייה. "אני מאמין שמעוז יתרום רבות לליכוד ולמדינה, בשל ניסיונו הרב בנושאים הכלכליים והחברתיים", אמר נתניהו.

מעוז פוטר בחודש ינואר השנה מבית ההשקעות אקסלנס נשואה. הפיטורים נעשו בעקבות התבטאויותיו בכנס במכללת ספיר.

מעוז, יליד עירק כינה בכנס את בנק לאומי בנק של "לבנים" ואת בג"ץ - מוסד אשכנזי. לדבריו, קרקעות המדינה נשדדו על ידי הקיבוצים והמושבים ויוזמי המחאה החברתית הם ילדים מפונקים של האליטות הישנות, שלא רוצים להתמודד בחברה תחרותית".

"בשנות החמישים, כדי להתקדם באוניברסיטאות, היה צריך להיות קרוב של מישהו מהאוכלוסייה השולטת. היה צריך ללכת דרך פרוטקציה כדי לקבל תפקיד. לנסוע לחו"ל לשליחות? רק אם היית שייך לקליקה האוסטרו-הונגרית", אמר אז.

"אותה החברה הלבנה עדיין שולטת. בנק לאומי הוא בנק של הלבנים. רק הלבנים יכולים להתמנות שם לתפקידים. הלכתי לוועדה שלא הזמינה אותי. שלחתי מכתב עם עורך דין. מצאו אותי כשיר אבל סגרו את הדלת השנייה. הוועדה היתה כולה אשכנזים. הלכתי לבית המשפט העליון - גם שם כולם היו אשכנזים. הוצאתי על זה 27 אלף שקל. מזל שיש לי כסף כי אני עובד בשוק ההון".