כתב אישום נגד דני דנקנר

כתב אישום הוגש לבית משפט המחוזי בתל אביב נגד דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, בעבירות שבוצעו, בתקופה בה כיהן כיו"ר הבנק.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ג

עתר. דנקנר
עתר. דנקנר
פלאש 90

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) לבית משפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, בעבירות שבוצעו, על פי החשד, בתקופה בה כיהן כיו"ר דירקטוריון הבנק.

כתב האישום מייחס לדנקנר עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ופגיעה בניהול תקין של עסקי תאגיד בנקאי. ההודעה נמסרה לסנגורים.

כתב האישום כולל 4 אישומים: על פי האישום הראשון, פעל דנקנר בניגוד עניינים מהותי בהיותו יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים בכך שלא דיווח על הקשרים העסקיים של חברת אלרן השקעות בה היו לו אחזקות משמעותיות, עם קבוצת RP בראשותו של רפי ברבר. זאת בעודו מנהל משא ומתן עם ברבר על תשלום לקבוצת RP בגין עסקת רכישת בנק פוזיטיף התורכי. תשלום שהסתכם ב- 25 מיליון דולר.

על פי האישום השני, קיבל דנקנר במרמה מבנק DHB בהולנד הלוואה בסך 5 מיליון יורו על סמך הצהרה כוזבת כי הונו האישי נאמד בסך 50 מיליון יורו. כמו כן נאשם דנקנר באותה פרשה, כי לא דיווח על קבלת ההלוואה מבנק DHB לדירקטוריון בנק הפועלים. זאת למרות שבעליו של בנק DHB, הליט צ'נגלולו הוא שותף של בנק הפועלים בבנק פוזיטיף וענייניו נדונו בדירקטוריון הבנק מספר פעמים.

על פי האישום השלישי, קיבל דנקנר במרמה מסגרת אשראי מבנק הפועלים בסך 3.4 מיליון דולר, על סמך טענתו כי מטרת ההלוואה היא בניית נכס נדל"ן, בעוד שבפועל מרבית המסגרת נוצלה לצורך רכישת אג"ח של חברת אלרן השקעות על ידי דנקנר ובני משפחתו. כמו כן באותה פרשה, הגיש דנקנר לבנק הפועלים דו"ח עושר כוזב אשר עליו הסתמך הבנק באישור הסופי של מסגרת האשראי.

על פי האישום הרביעי, השתמש דנקנר בחשבון שנפתח על שם מזכירתו בבנק הפועלים שימושים שונים, לרבות הפקדה ומשיכה של מאות אלפי שקלים, זאת מבלי לדווח לבנק כי הוא נהנה בחשבון. באישום זה מואשם דנקנר בעבירה על חוק איסור הלבנת הון.