גפסו: רק החרדים יבטיחו את יהדותה של העיר

בראיון לתקשורת קורא ראש עיריית נצרת עלית, שמעון גפסו, לחרדים לבוא להציל את נצרת עלית: "רק החרדים יבטיחו את יהדותה של העיר".

חיים לב - ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ג

נצרת עילית
נצרת עילית
פלאש 90

"רק החרדים יבטיחו שנצרת עלית תישאר יהודית" – את הדברים אמר בסוף השבוע האחרון ראש עיריית נצרת עלית, שמעון גפסו, בראיון שהעניק למוסף 'ממון' של 'מעריב'.

לדבריו, חרף העובדה שקיימים ראשי עיר העושים כל מאמץ כדי לדחוק את רגליהם של החרדים מלהתגורר בעירם, הוא קורא לחרדים לבוא ולגור בעיר, ולו כדי לשמר את יהדותה של העיר.

כזכור, מינהל מקרקעי ישראל פרסם לפני כשנה מכרזים בשכונת הר יונה ג' שבנצרת עילית. המדובר היה בקרקעות המיועדות להקמת 2,300 יחידות דיור. בעיני רוחו ראה גבסו את חזונו הולך ומתגשם: ייהוד העיר.

"הכפרים הערביים מסביב לשטחי השכונה, הלא מאוכלסת, היו סוגרים עליה בסוף, והיא היתה יוצאת מתחום שיפוטה של נצרת עילית. היינו מאבדים אותה." הסביר ראש העיר.

גפסו מודע לעובדה כי העיר חריש המיועדת לציבור הדתי הולכת וצוברת תאוצה אולם הוא אינו אומר נואש.

"למגזר הדתי תהיה פה איכות חיים," אומר גפסו. "כאן ישנו האוויר הכי נקי בארץ, בחריש ייבנו אלפי בתים ליד 72 מפעלי פחם. לא הייתי רוצה להתחלף עם התושבים שם. משום שהמרחק קטן והפער במחיר קטן חרדים יעדיפו לגור בנצרת עילית. מלבד זאת, שם עוד לא שווקו המגרשים, ואצלנו שני קבלנים כבר קיבלו היתרי בנייה".

גפסו גם לא חושש להצהיר מפורשות כי השכונה תהיה סגורה בשבת. "הכבישים בהר יונה ג' יהיו סגורים. אני, למשל, למרות היותי מסורתי נוסע בשבת, ולכן לא אוכל לגור בשכונה".