הכלכלן הוותיק, שלמה מעוז, מסביר בראיון לתוכנית "לילה כלכלי" על החלטתו להיכנס לחיים הפוליטיים.

מעוז דוחה על הסף את הטענה כי הוא נכנס על הטיקט המזרחי ובתור המחליף של משה כחלון. "נתניהו דיבר איתי עוד לפני שכחלון עזב. לא ייתכן שרק בגלל שאני עיראקי יגידו שנכנסתי כמחליף לכחלון", אמר מעוז.

מעוז מבהיר כי הוא אינו חוזר בו מדברים שאמר וכי הוא עדיין עומד מאחוריהם בפה מלא. "אני לא חוזר בי מדברים שאמרתי. בנק לאומי הוא בנק של לבנים", הוא אמר. עוד הבהיר כי בכוונתו להתעסק בעיקר בנושא הדיור וזה התחום אותו הוא רוצה לקדם.

"אני רוצה להתרכז בנושא הדיור, אני חושב שהממשלה הזו עשתה המון", הוסיף מעוז. הוא סיפר כי קיים שיחות אישיות עם ראש הממשלה נתניהו ואמר לו כי זה הנושא אותו הוא מעוניין לקדם. "ראש הממשלה אמר לי 'אני רוצה ללכת איתך בנושא המקרקעין' ואני מאמין לו", סיפר מעוז.

בינואר השנה השתלח מעוז ב"אליטה האשכנזית", כדבריו. בין היתר, מעוז אמר כי "הייתי מעדיף שהמחאה תתחיל בפתח-תקווה איפה שיש פערים אמיתיים ולא במרכז תל-אביב איפה שכל האשכנזים האליטיסטים", טען ש" קרקעות המדינה נשדדו על-ידי קיבוצים ומושבים" וכינה את לאומי "בנק של לבנים".

במאי השנה, לאחר פרסום טור באתר "גלובס" של אורית-קלייר ארזי על דור הצעירים המוחה נגד יוקר המחיה, אמר מעוז שהצעירים בישראל הם "טפילים שיושבים ומבזבזים כסף בבתי-קפה, שותים בירה ונוסעים הרבה לחו"ל".