אובמה הכריז: העיר ניו יורק "אזור אסון חמור"

הסופה "סנדי" נחלשת בשעות אלו אך הותירה אחריה הרס וחורבן שנוצר בין לילה. 16 הרוגים והפסקות חשמל. בימים הקרובים תפגע בצפון.

אורנית עצר , י"ד בחשון תשע"ג

הסופה "סנדי" נחלשת בשעות אלו אך הותירה אחריה הרס וחורבן שנוצר בין לילה.

16 בני אדם נהרגו כתוצאה מקריסות עצים והתחשמלות. שריפות חשמל והפסקות חשמל באזורים נרחבים. 6.5 מיליון איש נותרו ללא חשמל.

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הכריז על ניו יורק ולונג איילנד כאזורי אסון חמור בשל נזקי הסופה "סנדי". ההכרזה תאפשר העברת כספים נוספים לאזור.

ברובע קווינס בניו-יורק 50 בתים שהוצפו בסופה עלו באש. יותר מ-190 כבאים נמצאים בזירה ומנסים להשתלט על האש. שני בני אדם נפגעו באורח קל.

בניו ג'רזי נפרץ סכר בשל נזקי הסופה וגרם להצפתן של שלוש עיירות - מונצ'י, ליטל פרי וקרלסטד. המים הגיעו לגובה של 1.2 עד 1.5 מטרים באזור, טרם דווח על נפגעים. אלפי תושבים פונו מבתיהם.

בניו יורק סיטי, 10 מטרים של מים הציפו את קומת המרתף של בית החולים האוניברסיטאי, 260 חולים פונו והאחיות הנשימו חלק מהחולים במכונות הנשמה ידניות.

ברשת CNN דווח כי אטלנטיק סיטי בניו ג'רזי הפכה לשלוחה של האוקיינוס האטלנטי, מים בגובה הברכיים מכסים רחובות במרכז עיר.

"אני כבר כאן במשך כ-16 שנים, וזה מזעזע מה שאני רואה כרגע. זה לא ייאמן", אמר הבעלים של הטברנה הטון באטלנטיק סיטי, "אין מכוניות, כי הם פשוט לחלוטין מתחת למים בחלק מהמקומות שלא הייתי מאמין שיהיו מים".

החזאים צופים כי צפון ארצות הברית יפגע בימים הקרובים מהסופה. רוחות עזות צפויות מצפון ג'ורג'יה בקנדה ועד אגם מישיגן. גשמים כבדים צפויים בניו אינגלנד.

2-3 מטרים של שלג צפויים בהרים של מערב וירג'יניה ביום רביעי בבוקר.


הצג מפה גדולה יותר

אזור האסוןטוען....