ג'יפ מג"ב משטרה ניידת גיפ מגב
ג'יפ מג"ב משטרה ניידת גיפ מגבהלל מאיר

לוחם מג"ב לשעבר, עמרי אבו, זוכה מחמת הספק מהעבירה של גרימת מותו ברשלנות של ילד פלסטיני במהלך הפגנה סמוך לכפר נעלין בחודש יולי 2008.

שופטת בית משפט השלום ברמלה, ליאורה פרנקל שיפמן, קבעה בהכרעת דין ארוכה ומנומקת, כי עדויותיהם של שני העדים הפלסטינים שהובאו על מנת להוכיח את הקשר בין הירי שביצע אבו לבין מות הילד היו סותרות ולא אמינות, וכי כתוצאה מכך לא ניתן לקבוע בוודאות קשר סיבתי בין הירי שביצע הלוחם ובין מותו של הילד.

"מצאתי כי לא הוכח מעל לכל ספק סביר שהמנוח נפטר מהירי של הנאשם. קרי, לא הוכח הקשר הסיבתי בין מעשהו של הנאשם למות המנוח", כתבה השופטת.

השופטת ציינה, כי "אני סבורה כי העובדה שהצד הפלסטינאי לא איפשר לצד הישראלי לבדוק את הגופה ו\או לקבל מסמכים מחדר המיון בביה"ח אשר קלט את המנוח מיד לאחר הארוע הנטען  ובדקו, יש באמור כדי לנטוע ספק באשר לקשר הסיבתי בין מעשה הנאשם לתוצאה".

עוד ציינה השופטת, כי "נותר ספק באשר לדם שנצפה במקום וקיימת אפשרות, הגם  שיתכן אפשרות רחוקה, שהדם  שנצפה אינו דמו של המנוח".

כתוצאה משרשרת הספקות זיכתה כאמור השופטת את אבו מחמת הספק מגרימת המוות ברשלנות, אך הרשיעה אותו בעבירה של  שימוש בכלי יריה תוך סיכון אדם או חפץ.