הסטודנטים מחו
הסטודנטים מחו באדיבות ועד מתיישבי השומרון

במהלך נאומו המדיני של יאיר לפיד במרכז האוניברסיטאי אריאל הניפו סטודנטים שלטים לעברו עליהם נכתב, "גושי התיישבות =140,000 תושבים" וגם: "לפיד, אל תגרש אותי מהבית. תושב איתמר". לאחר הרמת השלטים הוצאו הסטודנטים מהאולם.בוועדי המתיישבים בשומרון ובנימין הגיבו בביטול לנאומו של לפיד, ואמרו, כי "מגוחך, שהבשורה החדשה שלפיד מביא איתו היא לעיסה מחודשת ומיחזור של אותן תוכניות שגם חלקים גדלים בשמאל מבינים שהם כבר לא ריאליים ולא מוסריים".

לדבריהם, "תוכנית גושי ההתישבות משמעותה גירוש של כ- 140,000 תושבים מבתיהם שזה פי 15 מגוש קטיף".

לפיד הצהיר בנאומו, כי "מפלגת "יש עתיד" לא תשב בממשלה שלא תחזור לשולחן המשא ומתן המדיני. אנחנו לא נשב בממשלה ששוב תנסה למוסס – בתירוצים שונים וממניעים פוליטיים צרים – את המחוייבות שלנו כלפי העתיד וגם כלפי ההווה".

"אסור לנו לאבד את הרוב היהודי במדינת ישראל. גם השמאל הקיצוני וגם הימין הקיצוני מקדמים ללא הרף – כל אחד מסיבותיו - את רעיון המסולף והמסוכן של  מדינה דו-לאומית, וללא הסכם, זהותה היהודית והציונית של מדינת ישראל נמצאת בסכנה", קבע לפיד.

לפיד הצהיר, כי "ישראל לא תכיר בזכות השיבה של הפליטים הפלשתינים, וירושלים תשאר בריבונות ישראלית ולא תחולק. הדרך שבה מדינת ישראל טיפלה במפוני גוש קטיף – גם כממסד וגם כחברה אנושית - היא מחפירה. הגיע להם יותר מאתנו, ומגיע להם יותר מאתנו".