אפליקציית תשלומים ממשלתיים חדשה

משרד האוצר משיק אפליקציה חדשה: שירות תשלומים מקוונים למשרדי ממשלה באייפון ובאנדרואיד. היעד: חיסכון בזמן והוזלת עמלות.

בני משה , ט"ו בחשון תשע"ג

האפליקציה החדשה
האפליקציה החדשה
משרד האוצר

פרויקט 'ממשל זמין' השיק אפליקציה חדשה המאפשרת לאזרחים לבצע תשלומים מקוונים למשרדי הממשלה בצורה נוחה, וממגוון טלפונים סלולריים.

האפליקציה זמינה במכשירי אנדרואיד (בחנות Google Play  של גוגל), ובימים הקרובים תעלה גם בחנות האפליקציות App Store של אפל, וכן בחנות האפליקציות של מייקרוסופט.

"באפליקציה הושקעו משאבים רבים על מנת להבטיח את השמירה על אבטחת המידה ועל פרטיות המשתמש. השימוש באפליקציה מייעל את הליך התשלום, חוסך זמן יקר ומוזיל את העמלות מול חברות האשראי", נמסר ממשרד האוצר.

האפליקציה מאפשרת את השירותים הבאים: תשלום אגרת חידוש רישיון רכב ,תשלום עבור הפקת כפל רישיון רכב ,תשלום אגרת חידוש רישיון נהיגה , תשלום עבור הפקת כפל רישיון נהיגה , תשלום קנסות משטרה , תשלום אגרת טלוויזיה , תשלום עבור עמידר. שירותי תשלום נוספים יתווספו בהמשך.

מנהל 'ממשל זמין', אופיר בן אבי, מסביר: "יחידת ממשל זמין פועלת להנגשת שירותי הממשלה לציבור, בערוצים ובאמצעים טכנולוגים שונים. השימוש בפלטפורמות ניידות גדל בצורה משמעותית בשנים האחרונות, ובעקבות כך אנו משקיעים חשיבה ומאמץ לאפשר שירותים זמינים, נגישים ופשוטים לתפעול גם בערוץ זה".

ממשרד האוצר נמסר כי התשלום פועל באופן מוצפן באמצעות פרוטוקול SSL ופרטי כרטיס האשראי אינם נשמרים על גבי המכשיר או בבסיס הנתונים של המערכת, אלא אך  ורק לצורך ביצוע הגביה ותו לא. כאמצעי הגנה נוסף, מתבצעת בדיקה קפדנית לאימות פרטי הכרטיס מול חברות האשראי בכל תשלום, בכדי למנוע אי סדרים או שימוש לרעה בכרטיס האשראי. אפליקציה זו מותאמת לעבודה עם מכשירי אייפון, מגרסת 3.2 ומעלה של מערכת ההפעלה כולל גרסה 6 החדשה, ועם סמארטפונים מבוססי אנדרואיד מגרסת 2.1 ומעלה.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il